Zamknij

Lopetegui może zostać zwolniony z funkcji selekcjonera Hiszpanii jeszcze przed MŚ!

Krzysztof Sobczak
13.06.2018 09:20
Julen Lopetegui może stracić prace przed MŚ
fot. AP/EastNews

To może być prawdziwe trzęsienie ziemi w reprezentacji Hiszpanii. Szef tamtejszej federacji Luis Rubiales poczuł się "zdradzony" przez selekcjonera Julena Lopeteguiego i rozważa jego zwolnienie jeszcze przed mistrzostwami świata w Rosji! W środę o 10:30 odbędzie się wspólna konferencja obu panów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek Real Madryt poinformował, że po mundialu Lopetegui obejmie stery w tym klubie i zostanie następcą Zinedine'a Zidane'a. Jak zgodnie twierdzą "Marca", "El Pais" i radio Cadena COPE, negocjacje były tajne, wiedziały o nich tylko cztery osoby i nie było w tym gronie przedstawiciela pracodawcy selekcjonera, a więc Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej (RFEF). To miało rozwścieczyć prezesa Luisa Rubialesa.

Zobacz także

Hierro zastąpi Lopeteguiego?

Rubiales został szefem RFEF niespełna miesiąc temu, a jedną z jego pierwszych decyzji było przedłużenie umowy z Lopeteguim do 2020 roku. Szkoleniowiec nie przeszedł jednak obojętnie na propozycję najlepszej klubowej drużyny na świecie i 22 dni po parafowaniu umowy z reprezentacją, podpisał kontrakt z "Królewskimi". Rubiales poczuł się zdradzony i oszukany, co może doprowadzić do trzęsienia ziemi.

Hiszpańskie media twierdzą, że zwołana na środę na godz. 10:30 może oznaczać zwolnienie Lopeteguiego jeszcze przed pierwszym meczem mundialu - w piątek z Portugalią. Następcą selekcjonera miałby zostać... łączony niedawno z Realem Fernando Hierro. Co ciekawe, były obrońca "Królewskich" jest przyjacielem Lopeteguiego, ale - jak przekonują źródła - on również, z tych samych powodów co prezes RFEF, optuje za rozstaniem z obecnym szkoleniowcem "La Furia Roja".

Rubiales wściekły na Lopeteguiego

Niektórzy działacze RFEF podzielają stanowisko Rubialesa, ale są też tacy, którzy próbują go uspokoić. Zdaniem "Marki", na razie im się to nie udało, jednak w końcu górę może wziąć zdrowy rozsądek i dobro drużyny narodowej - zwolnienie selekcjonera na dwa dni przed inaugurację mistrzostw świata mogłoby negatywnie wpłynąć na cały zespół. Z drugiej strony, ruch Lopeteguiego, który we wtorek poinformował piłkarzy o podpisaniu umowy z Realem Madryt, także nie należał do najrozsądniejszych.

Wszystko wyjaśni się ok. godz. 10:30.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Marca/El Pais/KS