Zamknij

Julen Lopetegui zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Hiszpanii!

Krzysztof Sobczak
13.06.2018 12:08
Julen Lopetegui zwolniony
fot. AP/EastNews

Julen Lopetegui został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii ze skutkiem natychmiastowym - poinformował na konferencji prasowej szef tamtejszej federacji (RFEF) Luis Rubiales. Za dwa dni, w piątek 15 czerwca, "La Furia Roja" rozpocznie mundial z innym trenerem!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

To kuriozalna sytuacja i istne trzęsienie ziemi w jednej z najlepszych reprezentacji globu, jednego z faworytów do złota w MŚ 2018. We wtorek Real Madryt poinformował, że po mundialu Lopetegui zostanie szkoleniowcem tego klubu. Szef RFEF poczuł się zdradzony i oszukany przez selekcjonera, z którym trzy tygodnie temu osobiście przedłużał umowę do 2020 roku. Rubiales zareagował impulsywnie i nie zważając na rozpoczynający się turniej, zwolnił Hiszpana!

Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi Hiszpanów w piątkowym hicie fazy grupowej z Portugalią.

Mecz Hiszpania - Portugalia na żywo będzie można śledzić na radiozet.pl.

MŚ 2018: Lopetegui zwolniony wbrew opinii piłkarzy

Luis Rubiales swoją decyzję ogłosił po spotkaniu z selekcjonerem, dyrektorem sportowym Fernando Hierro oraz kapitanem drużyny Sergio Ramosa. Obrońca Realu Madryt, a także Andres Iniesta robili co mogli, aby uratować posadę Lopeteguiego, ale szef RFEF nie dał się przekonać żadnymi argumentami.

- To nie jest klub, jesteśmy na mundialu. To wszystko nas boli, a jeśli boli także Ciebie, schowaj swoją dumę i pozwól nam grać! - miał powiedzieć Ramos do Rubialesa.

- Negocjacje Lopeteguiego z Realem Madryt przebiegały bez jakiejkolwiek wiedzy federacji (RFEF). Dowiedzieliśmy się pięć minut przed oficjalną wiadomością wysłaną do prasy. Reprezentacja jest drużyną wszystkich Hiszpanów, trzeba zachowywać się w pewien sposób - odparł prezes RFEF. Duma nie pozwoliła mu zachować się inaczej.

Julen Lopetegui pracował z kadrą od 21 lipca 2016 roku.

MŚ 2018: z kim gra Hiszpania?

Reprezentacja Hiszpanii zagra na mundialu w grupie B, a jej rywalami będą mistrzowie Europy Portugalczycy (15 czerwca), a także Iran (20 czerwca) i Maroko (25 czerwca). 

RadioZET.pl/KS