Zamknij

MŚ 2018: Grupowi rywale proszą o zawieszenie kary dla kapitana Peru

Krzysztof Sobczak
22.05.2018 13:09
Lloris, Kjaer i Jedinak wspierają Paolo Guerrero
fot. AFP/EastNews

Kapitan reprezentacji Peru Paolo Guerrero nie wystąpi na MŚ 2018 z powodu dyskwalifikacji nałożonej na niego w związku z zażywaniem kokainy. Z taką decyzją nie może pogodzić się piłkarz, ale - jak się okazuje - również jego rywale.

Zagłosuj

Czy kara Paolo Guerrero powinna zostać zawieszona?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kapitanowie grupowych rywali Peru - Simon Kjaer z Danii, Hugo Lloris z Francji oraz Mile Jedinak z Australii - wystosowali list do władz FIFA, w którym proszą o zawieszenie kary dla Guerrero na czas mundialu.

Zobacz także

"Paolo Guerrero przez ostatnie 14 lat z dumą reprezentował swój kraj i awansował z nim do mistrzostw świata po 36 latach nieobecności. Paolo powinien mieć szansę na reprezentowanie swojego kraju w turnieju, co będzie znakomitym zwieńczeniem jego kariery" - napisali.

"Paolo, jak wszyscy wiedzą, nie oszukiwał i powinien mieć możliwość gry w MŚ. Głęboko wierzymy, że czasowe zawieszenie kary będzie dobrym rozwiązaniem" - czytamy w liście zaadresowanym do sekretarza generalnego FIFA, Fatmy Samoury.

Pod prośbą podpisali się również szef australijskiej federacji John Didulica oraz prezydent Związku Francuskich Piłkarzy Phillippe Piat.

Paolo Guerrero zawieszony na 14 miesięcy

Kokainę w organizmie Paolo Guerrero wykryto po spotkaniu eliminacji MŚ 2018 z Argentyną. Początkowo były zawodnik Bayernu Monachium i HSV został zawieszony na rok, ale jego karę wydłużono do 14 miesięcy. To nie pozwoli mu wystąpić w mistrzostwach świata. Jedyną nadzieją dla niego jest przychylne rozpatrzenie prośby rywali.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Onet/FIFPro/KS