Zamknij

Afera alkoholowa 2.0 w reprezentacji Polski? Tak miały wyglądać przygotowania do mundialu

Krzysztof Sobczak
26.06.2018 12:34
Polska odpadła z mundialu w Rosji
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski po dwóch meczach mistrzostw świata Rosja 2018 może się już powoli pakować. Jeszcze tylko mecz o honor z Japonią i urlop. Miał być ćwierćfinał, może nawet półfinał, a jest rozgoryczenie i wielki zawód. Co poszło nie tak? Okazuje się, że podczas przygotowań nie wszystko było tak, jak być powinno.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

"Jeśli afera alkoholowa [z października 2016 roku - przyp. red.] wywołała terapię szokową, to tylko chwilową (...) Granice były przekraczane też podczas przedmundialowych przygotowań, ale nic z tym nie zrobiono. Uznano, że to nie czas i miejsce. Zawodnicy to bagatelizują, bo przed EURO też tak było, ale pojawia się pytanie o dyscyplinę. Trener tym razem nic z tym nie zrobił" - pisze Tomasz Włodarczyk na łamach "Przeglądu Sportowego".

Afera alkoholowa w kadrze

Afera, o której wspomina dziennikarz "PS", wstrząsnęła polską kadrą w październiku 2016 roku, przed meczami eliminacji MŚ 2018 z Danią i Armenią. Wówczas piłkarze urządzili imprezę, pili alkohol, a jeden z nich - dziś już wiadomo, że Łukasz Teodorczyk - zwymiotował w hotelowym korytarzu. Mówiło się, że część zawodników może zostać wyrzuconych z kadry, ale skończyło się na karach finansowych.

Nie wiadomo dokładnie, czy równie huczne zabawy odbywały się w Juracie i w Arłamowie podczas przygotowań do mundialu. Wiadomo, że "znów przekroczono granice", a takie rozprężenie, o ile pomogło przed Euro 2016, tym razem nie wypaliło.

Mecz Polska - Japonia: Kiedy grają?

Mecz Polska - Japonia odbędzie się 28 czerwca o godz. 16. Dla biało-czerwonych będzie to mecz o honor, dla ekipy z "Kraju Kwitnącej Wiśni" o awans. Do osiągnięcia tego celu wystarczy jej remis. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS