Dramat Messiego! Chorwaci zmiażdżyli Argentynę!

21.06.2018 21:58
Luka Modrić

Chorwacja zmiażdżyła Argentynę i pokonała ją 3:0 (0:0) w swoim drugim meczu fazy grupowej. Dzięki zwycięstwu, Chorwaci zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola, ale ostatecznie na przerwę wszyscy schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie. Jednak druga część gry przebiegła pod dominacją Chorwatów. Może nie doszłoby do tego, gdyby nie koszmarny błąd bramkarza. W 53. minucie Mercado dograł piłkę do Cabarello, który podciął piłkę, a ta trafiła do Rebicia. Chorwat z woleja pięknym strzałem skierował piłkę do bramki.

Dziesięć minut później Argentyńczycy byli blisko wyrównania. Higuain wycofał do Mezy, ten strzelił, ale Subasić z problemami zdołał wybronić. W 81. minucie fenomenalnym strzałem popisał się Luka Modrić. Piłkarz Realu Madryt oddał techniczny strzał z 25. metrów tuż przy słupku. Cabarello był bez szans.

Gwóźdź do trumny wbił Rakitić. W doliczonym czasie gry strzelił z 20. metrów. Argentyński bramkarz zdołał wybronić, ale futbolówka wpadła pod nogi Kovacicia, który dograł do Rakiticia, a ten strzelił do pustej bramki.

Dzięki zwycięstwu Chorwacja zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Z kolei Argentyna zostaje z tylko jednym punktem i będzie im bardzo ciężko w dostaniu się do fazy pucharowej.