MŚ 2018: Argentyńska federacja piłkarska wydała seksporadnik dla dziennikarzy

17.05.2018 19:40
xxx sport

Argentyńska federacja piłkarska wydała poradnik dla dziennikarzy, którzy wybierają się do Rosji na mistrzostwa świata 2018. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie treść, jaką zawiera.

Argentyńczcyy radzą, jak poderwać Rosjankę na MŚ 2018 fot. AP/FOTOLINK/EASTNEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chodzi przede wszystkim o rozdział zatytułowany "Jak mieć szanse z Rosjanką". Inaczej mówiąc: jak poderwać Rosjankę i... pójść z nią do łóżka.

Seksporadnik AFA

Argentyńscy dziennikarze mają przede wszystkim traktować Rosjankę jako "kogoś wyjątkowego" i komplementować m.in. ich urodę i styl, bo - zdaniem autorów poradnika - one to uwielbiają. Mężczyzna, aby mieć szanse, musi być "czysty, pachnący i dobrze ubrany".

Czego unikać? M.in. "głupich pytań o seks". "Ponieważ Rosjanki są piękne, wielu mężczyzn chce po prostu z nimi sypiać. Może one tego chcą, ale też są osobami, które chcą poczuć się ważnymi i niepowtarzalnymi" - można wyczytać w podręczniku.

Argentyńczycy w stosunku do pewnych siebie Rosjanek mają co najmniej jedną zaletę. "Pamiętaj, że wiele Rosjanek mało wie o twoim kraju, a ty jesteś nowy i inny, więc to jest twoja przewaga nad Rosjanami" - napisano.

Po medialnej nagonce Argentyńskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej (AFA) przeprosiło za zamieszanie i usunęło już kontrowersyjny rozdział. Tłumaczono, że ten fragment został wydrukowany "przez przypadek".

MŚ 2018: Argentyna w "grupie śmierci"

Argentyna będzie jednym z kandydatów do triumfu w MŚ 2018. Trafiła jednak do bardzo trudnej grupy z Chorwacją, Nigerią i Islandią.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/BBS/Wprost/KS

Oceń