Co za emocje w Moskwie! Anglia eliminuje Kolumbię po karnych!

03.07.2018 23:03
Anglia - Kolumbia

Anglia pokonała Kolumbię w rzutach karnych 4:3 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 1:1.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Pierwsza połowa została zdominowana przez Anglików, którzy dobrze organizowali się w obronie i stwarzali sobie podbramkowe okazje. Jednak pierwszą bramkę kibice zobaczyli dopiero w 57. minucie. Carlos Sanchez faulował w polu karnym Harry’ego Kane’a i sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Kane podobnie jak w spotkaniu z Panamą zamienił karnego na bramkę.

W samej końcówce meczu Kolumbia miała rzut rożny. Kiedy Anglicy odliczali sekundy do zakończenia spotkania, niespodziewanie Mina główką skierował piłkę do bramki. Po dogrywce, która nie wyłoniła zwycięzcy, przyszła pora na rzuty karne.

W pierwszych dwóch seriach piłkarze obu drużyn pewnie wykorzystywali swoje jedenastki. W trzeciej kolejce Ospina bronił strzał Hendersona. Później Uribe trafił w poprzeczkę, a do remisu 3:3 doprowadził Trippier. Dalej Pickford wybronił strzał Bacci, a Dier dał Anglii awans do ćwierćfinału mistrzostw świata.