Zamknij

Robert Lewandowski ocenił ewentualną absencję Kamila Glika

Krzysztof Sobczak
04.06.2018 17:50
Robert Lewandowski skomentował kontuzję Kamila Glika
fot. Łukasz Solski / EastNews

Robert Lewandowski przyznał, że ewentualna absencja Kamila Glika będzie wielką stratą dla piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji. „- Musimy tak zrobić, aby strata Kamila nie była widoczna” -– przyznał kapitan biało-czerwonych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Glik doznał kontuzji barku podczas poniedziałkowego treningu. Obrońca AS Monaco został zgłoszony do FIFA do 23-osobowej kadry, jednak jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania.

Zobacz także

- „Jeśli Kamil nie będzie mógł zagrać na mundialu, to będzie wielka strata. To podpora naszej defensywy. Jest kluczową postacią przy stałych fragmentach gry. Z drugiej strony nie możemy myśleć, że nie damy rady. Musimy pozytywnie myśleć i być nastawionym, że do składu wskoczy ktoś inny. Musimy tak zrobić, aby strata Kamila nie była widoczna” -– powiedział Lewandowski.

MŚ 2018: Ostateczny skład Polski

W poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka ogłosił ostateczną kadrę co oznacza, że ośmiu piłkarzy opuściło zgrupowanie w Arłamowie (Marcin Kamiński pozostanie z zespołem, aby ewentualnie zastąpić Glika).

ZOBACZ TAKŻE: Uraz stawu barkowego dotyka zazwyczaj sportowców. Jak rozpoznać objawy?

- Dało się wyczuć atmosferę, że był to dzień pewnych decyzji. Dla niektórych na pewno ciężkich decyzji. Rozmawiałem z chłopakami, którzy nie polecą na mundial. Za chwilę możemy spotkać się ponownie i oni mogą być ważnymi postaciami w reprezentacji. Zdajemy sobie sprawę, że takie decyzje musiały zapaść. Musimy wrócić do tego, co dla nas najważniejsze” -– podkreślił.

MŚ 2018: Mecze reprezentacji Polski

Do pierwszego meczu biało-czerwonych pozostały ponad dwa tygodnie. 19 czerwca odbędzie się mecz Polska - Senegal, pięć dni później Polska - Kolumbia, a na zakończenie zmagań w grupie H Polska - Japonia.

RadioZET.pl/PAP/KS