Glik zakończy reprezentacyjną karierę? Tajemnicze słowa obrońcy

Dominik Gołdyn
30.06.2018 19:41
Kamil Glik
fot. PAP/EPA

Kamil Glik przyznał, że po tym jak reprezentacja Polski nie awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, wciąż rozważa odejście z kadry narodowej. - Muszę porozmawiać o pewnych sprawach – podkreślił obrońca AS Monaco.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Zagłosuj

Czy Kamil Glik powinien odejść z reprezentacji Polski?

Liczba głosów:

Zimą pojawiły się spekulacje, że po mistrzostwach świata 30-letni obrońca zakończy karierę w reprezentacji Polski.

- Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji. Na nią trzeba jeszcze poczekać, bo muszę porozmawiać o pewnych sprawach. Nie ma co się śpieszyć – przyznał Glik.

Kamil Glik odejdzie z reprezentacji? 

W piątek biało-czerwoni przylecieli z Soczi do Warszawy. Ze stolicy Polski obrońca AS Monaco poleciał śmigłowcem do rodzinnego Jastrzębia-Zdroju.

Zobacz także

- Teraz przede wszystkim chcę trochę odpocząć, bo po sezonie ligowym nie miałem ani jednego dnia wolnego. Sezon zakończyłem 19 maja, a na drugi dzień pojawiłem się w Juracie na pierwszym zgrupowaniu. Inni zawodnicy, którzy wcześniej zakończyli sezony, mieli nawet tydzień wolnego – podkreślił.

Kamil Glik - kontuzja 

Podczas ostatniej fazy zgrupowania w Arłamowie doznał kontuzji barku. Jego wyjazd na mundial do Rosji do końca stał pod znakiem zapytania. Walczył z czasem, aby być gotowym do gry. Nie był jednak w stanie wystąpić w meczu z Senegalem (1:2), a w spotkaniu z Kolumbią (0:3) wszedł na boisko dopiero w 80. minucie.

W podstawowym składzie wystąpił dopiero przeciwko Japonii (1:0), ale wówczas biało-czerwoni nie mieli już szans na awans do 1/8 finału mundialu. Przeciwko Japonii zagrał na środku obrony u boku Jana Bednarka.

RadioZET.pl/PAP/DG