Zamknij

Filary kadry na emeryturę? Tomaszewski wskazuje dwa nazwiska

Dominik Gołdyn
26.06.2018 12:41
Jan Tomaszewski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Jan Tomaszewski w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' wskazał, którzy zawodnicy powinni zastanowić się nad zakończeniem kariery w reprezentacji Polski. - To delikatna sprawa - powiedział. 

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

- Trzeba porozmawiać z Łukaszem Piszczkiem czy Kubą Błaszczykowskim. To delikatna sprawa. Zrobili dla kadry więcej niż ktokolwiek w ostatniej dekadzie. Są emblematami drużyny narodowej. Ale wszystko ma swój kres, może przyszedł moment na zastąpienie graczy nawet tak unikalnych? Na pewno Grzegorz Krychowiak musi rozwiązać problemy klubowe, bo przez nie z centralnej postaci drużyny podczas Euro 2016 zmienił się w jednego z antybohaterów mundialu w Rosji. I tak dalej. Ja na pewno bym zostawił Kamila Glika jako szefa obrony, który wprowadzi na wyższy poziom Jana Bednarka, tak jak dwa lata temu Michała Pazdana. Przy Robercie Lewandowskim niech rozwijają się gracze odpowiedzialni za ofensywę. On ma wielki autorytet, to jeden z najlepszych napastników świata - powiedział w rozmowie z Dariuszem Wołowskim Jan Tomaszewski.

Jan Tomaszewski o przyszłości kadry 

Legendarny bramkarz reprezentacji Polski mówiąc o przyszłość biało-czerwonej drużyny przestrzegał, by nie dokonywać w zespole rewolucji. - Każdy trener musi wyczuć moment, gdy piłkarz osiąga apogeum - dodał. Jednocześnie wskazał, że polscy piłkarze osiągnęli szczy formy na Euro we Francji. 

Zobacz także

To nie pierwszy raz, kiedy Jan Tomaszewski zabiera głos po blamażu reprezentacji Polski na MŚ w Rosji. W poniedziałek były bramkarz w rozmowie z TVP Łódź wskazał winnego porażki na rosyjskich boiskach

Polska - Japonia: Kiedy mecz?

Mecz Polska - Japonia odbędzie się 28 czerwca o godz. 16. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG