Islandia zatrzymała Argentynę, Messi zmarnował karnego!

16.06.2018 17:02
Messi

Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego, a Argentyna zaledwie zremisowała z Islandią 1:1 w pierwszym meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata.

W pierwszej połowie mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Nagle w 19. minucie Marcos Rojo próbował strzelić z dystansu, piłka wylądowała pod nogami Aguero, który strzałem z niemal półobrotu pokonał Halldorssona. Zaledwie po czterech minutach Islandia doprowadziła do wyrównania. Sigurdsson kopnął futbolówkę przed bramkę, Caballero interweniował dość niepewnie, a Finbogasson wpakował piłkę z najbliższej odległości.

W drugiej połowie Argentyna częściej utrzymywała się przy piłce, ale nie potrafiła znaleźć złotego środka na pokonanie zawodników z Islandii. Albicelestes rozgrywali piłkę po obwodzie na granicy 30. metra i nie mieli pomysłu na strzelenie drugiej bramki. Nie pomogło także podyktowanie rzutu karnego. W 63. minucie Messi dośrodkował w pole karne, a tam Magnusson przewrócił Mezę. Po chwili do piłki podszedł as Barcelony, ale jego strzał obronił Halldorson.

Im bliżej końca meczu, tym ataki Argentyy nasilały się, ale obrońcy Islandii perfekcyjnie spełniali swoje zadanie i nie dopuścili rywali do zdobycia bramki.