Chorwacja wygrywa grupę D! Islandia godnie żegna się z turniejem w Rosji

26.06.2018 21:30
Islandia - Chorwacja

Reprezentacja Chorwacji, podobnie jak Urugwaj, wciąż jest niepokonaną drużyną na mundialu w Rosji. W ostatnim meczu pierwszej części imprezy podopieczni Zlatko Dalicia pokonali Islandię 2:1 i wygrali grupę D.

Mistrzostwa świata 2018 - GRUPY

"Hrvatska" już przed tym spotkaniem miała zapewniony awans do fazy pucharowej i mogła być niemal spokojna o zachowanie pozycji numer jeden w grupie D. Dalić postawił na zmienników prowadzonych na boisku przez kapitana Luke Modricia i to wystarczyło, aby ograć Skandynawów.

Gole dla Chorwacji strzelali Milan Badelj i Ivan Perisić, natomiast dla Islandii trafił lider tej drużyny Gylfi Sigurdsson.

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Zapis relacji z meczu Islandia - Chorwacja:

21:54

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na środowe relacje z meczów MŚ 2018.

90+4 min.

KONIEC MECZU! Chorwacja z kompletem punktów wygrywa grupę D. Dla Islandii ten turniej już się zakończył.

90+2 min.

Arbiter doliczył 4 minuty.

90 min.

KONIEC marzeń Islandii. Perisić trafia na 2:1!

90 min.

Schodzi Bjarnason, a pojawia się Traustason.

89 min.

Islandczycy już nie mają sił, a Chorwacja walczy o zwycięstwo. Niecelny strzał Kramaricia.

88 min.

Kolejny strzał. Tym razem szczęścia próbował Rakitić.

87 min.

Rakitić wymusił przewinienie. Mądre zagranie gwiazdora Barcelony.

86 min.

Jeszcze jedna zmiana w Islandii - w miejsce zmęczonego Finnbogasona pojawia się Albert Gudmundsson.

85 min.

Odpowiedzialność na siebie wziął sam poszkodowany i niewiele się pomylił, a zdjąłby pajęczynę w okienka bramki Halldorssona.

84 min.

Kolejna kartka. Teraz dla Saevarssona za faul na Perisiciu.

83 min.

Żółta kartka dla Jedvaja za kopnięcie w kolana Gudmundssona.

82 min.

Niezły kontratak Islandii. Przynajmniej na taki wyglądał, bo Bjarnason wypadł z piłka poza boisko.

81 min.

Ryzykuje Dalić. Wprowadza na murawę Rakiticia, który zagrożony jest wykluczeniem z meczu 1/8 finału w powodu nadmiaru żółtych kartek. Ale to też dowód na to, że chce tu zagrać o zwycięstwo. Schodzi Kovacić.

77 min.

Teraz można się spodziewać naporu Islandii.

76 min.

Gylfi Sigurdsson! Tym razem skutecznie! 1:1!

75 min.

Karny dla Islandii Lovren zagrał piłkę ręką.

74 min.

Bardzo ambitnie grają Islandczycy, ale zwyczajnie brakuje im trochę umiejętności na znakomicie dysponowanych w tym turnieju Chorwatów.

73 min.

Bjarnason miał piłkę na gola! Nieczysto trafił jednak w piłkę i zmarnowana szansa. Wcześniej był jednak... dwumetrowy spalony, którego sędzia nie zauważył.

71 min.

Islandia z kolei dokonuje ofensywnej zmiany - za Ragnara Siurdssona wchodzi Sigurdarson.

70 min.

Jest zmiana w Chorwacji - murawę opuszcza skrzydłowy Pjaca, a pojawia się na niej obrońca Lovren.

69 min.

Problemy Pjacy. Młody Chorwat już chyba nie wróci na boisko.

66 min.

Niecelne uderzenie Sigurdssona. Niewiele dziś udanych zagrań lidera Islandii.

65 min.

Koniec meczu dla Modricia. Zrobił swoje i udał się na ławkę. Na murawie Bradarić.

64 min.

Kartka dla Finnbogasona za faul na Kaliniciu.

61 min.

Islandczycy muszą chyba złapać nieco tchu, bo bardzo mocno przycisnęli po utracie gola i teraz znowu oddali inicjatywę rywalom.

58 min.

Kartka dla Hallfredssona. Bardzo ostry wślizg w nogi Pjacy.

57 min.

Teraz już naprawdę Islandia nie ma nic do stracenia. Albo strzelą gole, albo Chorwacja podwyższy, na 1:0 to się raczej nie zakończy.

56 min.

Poprzeczka! Ingason krok od zdobycia gola!

55 min.

Już mógł być remis! Magnusson wygrywa wszystkie główki, przedłużył do Ingasona, ale jego strzał obronił Kalinić.

53 min.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL. Tym razem Badelj już się nie pomylił i wykończył akcję Chorwatów!

51 min.

Ale bomba Badelja! Piłka po otarciu się od obrońcy uderzyła w poprzeczkę.

50 min.

Islandczycy coraz odważniej. Oni muszą tu wygrać, aby liczyć się w walce o awans. Nawet ewentualne zwycięstwo Argentyny nie skreśla Skandynawów.

47 min.

Za głębokie dośrodkowanie Sigurdssona.

47 min.

W drużynach nie zaszły żadne zmiany. Islandia już ma rzut wolny.

46 min.

Wracamy na boisko!

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Na razie bez goli. Wracamy za ok. kwadrans.

45+2 min.

Znowu okazja! Gunnarsson bardzo dobrze uderzał, ale jeszcze lepiej broni Kalinić.

45+1 min.

Sędzia doliczył dwie minuty.

45+1 min.

Szansa! Bjarnason trafia w gąszcz nóg obrońców.

45 min.

Magnusson jest bardzo aktywny na lewej stronie boiska. Zagrywał do Finnbogasona, ale ten nie zdążył do piłki. Jest korner.

43 min.

Złe przyjęcie Kramarcia. Piłka trafiła go w rękę.

41 min.

Kolejny strzał z dystansu i kolejny niecelny Chorwacji. Próbował Modrić.

40 min.

Świetna okazja przed Islandią! Sigurdsson ładnie zagrał z Finnbogasonem, a ten minimalnie się pomylił. Piłka otarła boczną siatkę.

40 min.

Sporo strzałów oddają obie drużyny, ale często są to uderzenia z nieprzygotowanych pozycji albo dobrze blokują obrońcy.

37 min.

Perisić próbował efektownego strzału, ale pomylił się.

36 min.

Bjarnason wciąż nie czuje się najlepiej. Tak wyglądał zaraz po zdarzeniu.

34 min.

Zamieszanie w polu karnym Chorwacji. Kilka zablokowanych uderzeń i kolejny stały fragment gry.

31 min.

Celny strzał Sigurdssona z rzutu wolnego, ale za lekki, by zaskoczyć Kalinicia.

30 min.

Mnóstwo stałych fragmentów gry mają w tym fragmencie Islandczycy. Wyczuli swoją szansę i starają się zdobyć gola.

28 min.

Strzał Magnussona obok słupka. Lewy obrońca mógł chyba zostawić tę piłkę lepiej ustawionemu Gunnarssonowi.

26 min.

Groźnie po wrzucie piłki z autu. Magnusson przedłużył podanie, ale na długim słupku żaden z jego kolegów nie zdążył to tego zagrania.

26 min.

Pech Corluki, który blokując strzał dostał piłką w twarz.

24 min.

Islandczycy nie mogą grać tak cały mecz, w końcu będą musieli zaryzykować. Póki co ograniczają się do długich piłek lub okazji do kontr.

21 min.

Bjarnason wciąż krwawi. Sędzia nakazał mu jeszcze zmianę... spodenek.

19 min.

Ładna centra Modricia zewnętrzną częścią stopy, ale tam wyżej wyskoczyli Islandczycy.

19 min.

Ładne zachowanie Pjacy, który przeprosił rywala za ten cios. Tymczasem Chorwaci mają rzut rożny.

18 min.

Bjarnason na szczęście może kontynuować grę. Był mocno zakrwawiony, ale został opatrzony, zmienił koszulkę i jest już na boisku.

14 min.

Mamy dłuższą przerwę. Pjaca otrzymuje wreszcie kartkę za to zagranie - sędzia dostał podpowiedź z centrum VAR.

12 min.

Przypadkowe, ale bardzo mocne uderzenie Pjacy w twarz Bjarnsaona. Islandczyk krwawi i zwija się z bólu.

11 min.

Mogło być bardzo groźnie pod bramka Chorwacji. Finnbogassona dobrze wyszedł na pozycję, próbował dośrodkowania do nieobstawionego Bjarnasona, ale został zablokowany.

8 min.

Pjaca zatrzymywany przez Gunnarssona, przewrócił się przed polem karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu wolnego.

8 min.

Podobna akcja po drugiej stronie boiska. Płaskie wstrzelenie piłki przez Jedvaja przecięte przez interweniującego Halldorssona.

7 min.

Pierwszy wypad Islandczyków. Sigurdsson zagrywał w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

5 min.

Chorwaci grają dziś drugim składem wspieranym przez kapitana Luke Modricia, ale to wciąż jest znakomita drużyna. Widać duża kulturę gry i chęć posiadania piłki.

3 min.

Bardzo spokojny początek. W naturze skandynawskiego zespołu nie jest atakowanie, a tego dziś potrzebują. Gra na remis nic mu nie daje.

1 min.

Grają! Zaczęli Islandczycy.

19:54

Piłkarze są już na murawie. Słuchamy hymnów.

19:30

Skandynawowie oczywiście nie mają wyjścia - muszą grać w "galowym" zestawieniu, bo oni muszą ten mecz wygrać, najlepiej wysoko, aby odeprzeć ewentualny atak Argentyny.

19:28

Zgodnie z przypuszczeniami trener Zlatko Dalić dokonał wielu zmian. Nie grają m.in. Lovren, Vida, Mandżukić i Rakitić.

19:27

Sytuacja w grupie D jest skomplikowana. Pewna awansu jest tylko Chorwacja, natomiast Argentyna, Islandia i Nigeria walczą o awans, ale każdej z nich potrzeba czegoś innego.