Hiszpania - Portugalia: Fernando Hierro poprowadzi Hiszpanię na mundialu

13.06.2018 14:29
xxx sport

Fernando Hierro poprowadzi piłkarską reprezentację Hiszpanii na mistrzostwach świata w Rosji - poinformowała tamtejsza federacja (RFEF). Wcześniej w środę, dzień przed rozpoczęciem mundialu, zwolniono selekcjonera Julena Lopeteguiego.

Fernando Hierro trenerem Hiszpanii fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

51-letni Lopetegui, który z drużyną narodową pracował od 2016 roku, miał poprowadzić tę ekipę także w Rosji, a po zakończeniu udziału w turnieju dołączyć do Realu Madryt. Ze stołecznym klubem związał się na trzy lata, co ogłoszono na oficjalnej stronie internetowej "Królewskich" we wtorek.

Informacja była zaskakująca, zwłaszcza że trzy tygodnie wcześniej Lopetegui przedłużył kontrakt z RFEF do 2020 roku. Prezes związku Luis Rubiales przyznał, że sam dowiedział się o wszystkim "pięć minut przed nadaniem oficjalnego komunikatu".

- RFEF nie może być na marginesie negocjacji z udziałem jednego z jej pracowników. Są pewne normy postępowania. Prosiłem, żeby niczego nie upubliczniać. Podjęto działania, mimo że prosiłem o wstrzymanie się. Nikt nie jest ponad zasadami, zawsze najważniejsze jest dobro reprezentacji. Nie mogliśmy odwrócić wzroku, zmuszono nas do działania - zaznaczył.

Hierro tymczasowym trenerem Hiszpanii

Były piłkarz m.in. Realu Madryt i reprezentacji 50-letni Hierro miał w Rosji pełnić rolę dyrektora sportowego, tymczasem już w środowe popołudnie poprowadzi pierwszy trening w Krasnodarze, gdzie Hiszpanie mają swoją bazę.

MŚ 2018: z kim gra Hiszpania?

Reprezentacja Hiszpanii zagra na mundialu w grupie B, a jej rywalami będą mistrzowie Europy Portugalczycy (15 czerwca), a także Iran (20 czerwca) i Maroko (25 czerwca). 

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń