Francja w półfinale MŚ 2018! Błąd Muslery pogrążył Urugwaj

06.07.2018 17:55
Francja - Urugwaj

Francja pierwszym półfinalistą piłkarskich mistrzostw świata w Rosji! "Trójkolorowi" pokonali Urugwaj 2:0 i w walce o finał zmierzą się z lepszym z pary Brazylia - Belgia.

Mistrzowie świata sprzed 20 lat prowadzili po trafieniu Raphaela Varane'a, a po przerwie na 2:0  - przy bardzo dużej pomocy bramkarza rywali Fernando Muslery - podwyższył Antoine Griezmann.

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

Zapis relacji z meczu Francja - Urugwaj:

90+5 min.

KONIEC! Francja w półfinale MŚ 2018! Rywala pozna wieczorem po meczu Brazylia - Belgia.

90+3 min.

Jose Gimenez po stracie drugiego gola...

90+3 min.

Jeszcze jedna zmiana we Francji - w miejsce Griezmanna pojawia się Fekir.

90+2 min.

Walczy Urugwaj o honorowego gola, ale ani wrzutki z autów, ani z rzutów wolnych nie przynoszą żadnego rezultatu.

90 min.

Arbiter dolicza 5 minut.

89 min.

Niecelne uderzenie Griezmanna z rzutu wolnego.

88 min.

Zmiana we Francji - za Mbape wchodzi Ousmane Dembele.

86 min.

Bardzo dużo podań wymieniają w tej końcówce Francuzi, a Urugwajczycy nie mają już tak wielu sił, by za nią biegać.

82 min.

Dużo szarpanej gry. Francuzi dostojnie nie forsują już tempa, a Urugwajczycy nie mają argumentów, by zaskoczyć przeciwnika. Jedynym pomysłem są wrzutki, ale nie dochodzą one do adresatów.

80 min.

Dużo wrzutek w pole karne, które lądują na głowach graczy z Francji.

Zmiana w ekipie "Trójkolorowych" - w miejsce poobijanego Tolisso pojawia się N'Zonzi.

78 min.

Aż nadto jest widoczna nieobecność Cavaniego. Nie ma komu przytrzymać piłki, aby koledzy mogli podejść i rozegrać akcje.

76 min.

Na razie to jednak Francuzi są bliżej podwyższenia niż Urugwaj zdobycia kontaktowego gola.

74 min.

Kolejny napastnik na murawie w drużynie Urugwaju - Jonathan Urretaviscaya wchodzi za Nandeza.

73 min.

Techniczny, ale niecelny strzał Tolisso.

70 min.

Tu jeszcze wiele może się wydarzyć, niestety raczej nie w kwestii czysto piłkarskiej. Duże nerwy po obu stronach.

69 min.

Obaj otrzymują żółtą kartkę. Rodriguez uderzył lekko Mbappe, a ten padł jak ścięty na murawę. W całym zamieszaniu brał jeszcze udział Pogba, który złapał za szyję Nandeza i także powinien ujrzeć kartkę.

68 min.

Zamieszanie trwa. Mbappe ma wielkie pretensje do arbitra i Cristiana Rodrigueza.

67 min.

Przepychanka na murawie! A w centrum leży Mbappe.

66 min.

Tak wyglądał błąd Muslery.

64 min.

Urugwajczycy wściekle atakują. Rodriguez strzelał z 20 metrów i nieznacznie się pomylił.

61 min.

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!

Co za błąd Muslery! Griezmann strzelił z ok. 30 metrów, a golkiper Urugwaju zamiast spokojnie złapać piłkę, wrzucił ją sobie do bramki!

60 min.

Znów Tolisso leży na murawie. Został uderzony łokciem w okolice ucha przez Nandeza.

59 min.

Podwójna zmiana w drużynie Urugwaju - w miejsce Stuaniego pojawia się Maxi Gomez, a za Bentancura wchodzi Cristian Rodriguez.

58 min.

Urugwaj przycisnął, ale Francuzi na razie czujni w defensywie.

56 min.

Niecelne uderzenie z dystansu Bentancura.

55 min.

Pierwsza składna akcja Urugwaju w tej połowie. Suarez szukał w polu karnym Stuaniego, ale napastnik Urugwaju został uprzedzony przez rywali.

53 min.

Bardzo niecelny strzał Pavarda, ale w tej sytuacji bardziej chodziło mu o uniknięcie kontry.

52 min.

Urugwaj jest bezradny w ofensywie. Suarez jest osamotniony, a dogrywane do niego piłki na dobieg są łatwym łupem dla obrońców Francji.

50 min.

Tym razem dośrodkowywał Mbappe. Caceres, Muslera i Pogba walczyli o piłkę, co doprowadziło do zderzenia.

48 min.

Muslera próbował zabawić się z Griezmannem, okiwać go, a niewiele zabrakło do utraty drugiego gola.

47 min.

Tym razem nieudane dośrodkowanie Griezmanna z rzutu wolnego. Piłka w rękach Muslery.

46 min.

I już widać, że Urugwajczycy będą próbowali atakować, ale to narazi ich na kontrę.

46 min.

Grają! Urugwaj ma 45 minut, aby odrobić jednobramkową stratę.

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Wracamy za ok. kwadrans.

45+1 min.

Pod bramką Llorisa groźnie jest tylko po stałych fragmentach gry. Z akcji Urugwaj jest raczej bezproduktywny.

45 min.

Sędzia dolicza 2 minuty.

44 min.

Ależ interwencja Llorisa! Caceres skierował piłkę w stronę bramki, ale na linii doskonale zachował się gracz Tottenhamu.

42 min.

Ładny, ale za lekki strzał Nandeza. Urugwaj próbuje odpowiedzieć jeszcze przed przerwą.

40 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL dla Francji! Centra Griezmann i trafienie Varane'a!

40 min.

Tolisso długo nie podnosił się z murawy, ale jest wreszcie wznowienie gry.

38 min.

Kartka dla Bentancura za bardzo nieładny faul na Tolisso. Jeśli Urugwaj awansuje, to piłkarz Juventusu w nim nie zagra.

38 min.

To na razie najlepsza akcja w tym meczu. Lloris broni się przed owadem.

36 min.

Dobra akcja Urugwajczyków, jednak Lloris poradził sobie ze strzałem Vecino.

35 min.

Mbappe jest za szybki nie tylko dla rywali, ale także dla przeciwników. Francuz uciekł Laxaltowi, zagrał w pole karne, a tam nie było nikogo.

34 min.

Urugwajczycy bardzo wierzą w swoje stałe fragmenty gry. Jak tylko piłka jest na połowie rywala, natychmiast transportują ją w pole karne.

33 min.

Żółta kartka dla Hernandeza, który łatwo stracił piłkę na rzecz Nandeza i ratując sytuację pociągnął go za koszulkę.

30 min.

Groźnie w polu karnym Muslery. Piłka przeszła przez całe pole karne - aż trzech Francuzów zostało wyblokowanych.

30 min.

Nie jest to na razie najpiękniejszy mecz tego mundialu. Dużo szachów, mało strzałów, sporo fauli.

27 min.

Mbappe musi ścigać się na prawej stronie z Laxaltem, a ten nie jest od niego wiele wolniejszy. Na razie w większości pojedynków górą Urugwajczyk.

24 min.

Suarez walczył o piłkę, ale nie miał szans, by do niej dopaść. Zamiast tego poturbował Pavarda.

21 min.

Klincz trwa. Bramkarze póki co bezrobotni.

19 min.

Mocny strzał z dystansu Pogby. To może być recepta na niską obronę Urugwaju, ale trzeba trafiać w bramkę. Tutaj się to nie powiodło.

15 min.

Pierwsza 100-procentowa okazja dla Francji! Mbappe został sam na 10. metrze, jednak za wcześnie wyskoczył do piłki i nie trafił w światło bramki.

14 min.

Groźnie było pod bramką Llorisa po rzucie rożnym. Gimenez zgrał do Stuaniego, ale ten nie sięgnął piłki. Był pociągany za koszulkę przez Pavarda.

12 min.

Umtiti sfaulował Suareza. Sędzia podyktował rzut wolny, ale przy okazji zganił Urugwajczyka, by nie machał rękami i nie wymuszał decyzji.

12 min.

Pierwsza szarża Mbappe zakończona faulem rywala. Urugwajczycy robią wszystko, by nie dać mu się rozpędzić.

11 min.

Nieco za wysoka centra Griezmanna z rzutu wolnego. Piłka dla Muslery.

10 min.

Ostre wejście Nandeza w nogi Hernandeza. To mogła być kartka, ale sędzia jeszcze się wstrzymał.

8 min.

Faul Pogby, który chwilę wcześniej łatwo stracił piłkę na rzecz Stuaniego.

7 min.

Mocne wstrzelenie futbolówki przez Hernandeza, ale tam nie opanował jej Giroud.

6 min.

Urugwajczycy zwietrzyli swoją szansę, wyszli wysokim pressingiem i nie pozwalają na szybkie wyjście z kontrą.

5 min.

Strzał Stuaniego z ostrego kąta. Niewiele zabrakło, aby piłka wyszła na aut.

4 min.

Stauni już pokazał, że nie jest Cavanim. Miał dwie szanse do oddania strzału, ale raz się zagapił, a potem nie trafił w piłkę.

2 min.

Ten mecz musi wyglądać tak, jak pierwsze sekundy - Francuzi będą atakować i naciskać, a Urugwajczycy ustawią się na 30. metrze i pokuszą się o kontry.

1 min.

Grają! Zaczęli Urugwajczycy.

15:57

Spotkanie poprowadzi Argentyńczyk Nestor Pitana.

15:53

Tu jeszcze porównanie napastników obu drużyn.

15:52

Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu w Niżnym Nowogrodzie. Czas na hymny.

15:08

Połowa uczestników ćwierćfinałów MŚ 2018 zna już smak zwycięstwa w mundialu - to oczywiście rekordzista Brazylia, Anglia oraz... Francja i Urugwaj. Co najmniej jedna z nich już dziś straci szansę na tytuł, a wieczorem Canarinhos będą walczyli o przetrwanie z Belgią.

14:59

Znamy już składy na to spotkanie. Urugwaj zagra bez kontuzjowanego Edinsona Cavaniego! Francuzi muszą radzić sobie bez zawieszonego na kartki Blaise'a Matuidiego. W ich miejsce pojawią się odpowiednio Cristian Stuani od Corentin Tolisso.