MŚ 2018: Urugwaj wydarł zwycięstwo Egiptowi w 90. minucie!

15.06.2018 15:55
Egipt - Urugwaj

Urugwaj pokonał Egipt 1:0 (0:0) w drugim meczu grupy A MŚ 2018 w Rosji. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie obrońca Jose Maria Gimenez.

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Tak padł jedyny gol w tym spotkaniu.

Wbrew czwartkowym zapowiedziom trenera Hectora Cupera w składzie Egiptu zabrakło wracającego do zdrowia i obchodzącego tego dnia 26. urodziny Mohameda Salaha. "Faraonowie" pozbawieni największej gwiazdy od pierwszej minuty skupili się na obronie.

Urugwaj natomiast choć dysponuje prawdopodobnie jedną z najlepszych na tym mundialu par napastników długo nie stwarzał poważnego zagrożenia. Egipcjanie skutecznie odcinali od podań Luisa Suareza i Edinsona Cavaniego.

W pierwszej połowie gwiazdor Barcelony miał jedną świetną okazję. Po rzucie rożnym piłka znalazła się pod jego nogami, ale nie trafił w nią czysto i nieznacznie chybił z pięciu metrów.

Suareza częściej można było zobaczyć jak nerwowo gestykuluje, poucza kolegów, jednak sam prezentował się słabo. Często miał problemy nawet z przyjęciem piłki. Druga połowa zaczęła się od kolejnej zmarnowanej przez niego szansy. Tym razem z ostrego konta trafił w bramkarza.

Po przerwie Urugwaj prezentował się nieco lepiej. Suarez zawiódł jednak jeszcze raz, kiedy przegrał pojedynek sam na sam z Mohamedem El Shenawym. Dwukrotnie blisko szczęścia był Cavani. Piłkarz Paris Saint-Germain najpierw świetnie uderzył z woleja, ale El Shenawy obronił, a następnie z rzutu wolnego trafił w słupek.

Ostatecznie słynnych snajperów wyręczył obrońca. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetnym strzałem głową popisał się Jose Maria Gimenez.

Urugwaj tym samym przerwał czarną serię, bo od 1970 roku nie potrafił wygrać swojego pierwszego meczu w mistrzostwach świata. Zanotował wcześniej trzy remisy i trzy porażki.

W czwartek w pierwszym meczu grupy A Rosja rozbiła Arabię Saudyjską 5:0. 19 czerwca gospodarze mundialu zagrają z Egiptem, a dzień później Urugwaj z Arabią Saudyjską.

Relacja z meczu Egipt - Urugwaj

16:12
90. min.

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje! Jeszcze dziś mecze Iran - Maroko i Hiszpania - Portugalia!

90. min.

Koniec meczu! Urugwaj wygrał z Egiptem 1:0 po golu w 90. min. Jose Gimeneza!

90. min.

Dośrodkowanie w pole karne Urugwaju.. Wybijają obrońcy! Jeszcze strzał! Zablokowany!

90. min.

Ale to Urugwaj utrzymuje się przy piłce.

90. min.

Aż 5 minut doliczył arbiter.

90. min.

Dośrodkowanie na głowę Gimeneza, a ten trafia obok bezradnego bramkarza Egiptu!

90. min.

GOOOL!!!

90. min.

Teraz szansa na dośrodkowanie. Kolejny rzut wolny dla Urugwaju.

88. min.

Jeszcze dobijał na pusta bramkę Sanchez, ale trafił w jednego z kolegów z drużyny!

88. min.

Cavani... Słupek!!!

87. min.

Faulowany Cavani blisko pola karnego Egiptu. Będzie doskonała szansa do oddania strzału.

85. min.

Rzut rożny dla Urugwaju, ale nic z niego wyszło. Oddalają grę Egipcjanie od własnego pola karnego.

83. min.

Ale teraz strzał Cavaniego! Kapitalnie uderzył z powietrza, ale jeszcze lepiej wybronił to Elshenawy!

81. min.

Jeszcze jedna kontra Egiptu, piłka do Elneny'ego, ten strzela podcinką! Nad bramką! Ładnie to wyglądało, ale nie weszło.

79. min.

Kapitalny kontratak Egipcjan. Piłka z lewej strony, zagranie w pole karne, ale świetnie przecina Caceres!

77. min.

Teraz Godin wpada w pole karne Egiptu, ale nie dochodzi do piłki. Za mocno zagrał mu Sanchez.

73. min.

Kapitalnie teraz Cavani do Suareza, ten sam na sam z bramkarzem rywala, ale niepotrzebnie chciał go mijać! Świetna interwencja Elshenawy'ego, który wygarnął Urugwajczykowi piłkę spod nóg.

72. min.

Abdelshafy teraz z dystansu! broni Muslera!

70. min.

Rzut rożny dla Urugwaju. Dośrodkowanie do Cavaniego - strzał! Ale trafił w rękę... swojego kolegi z zespołu.

68. min.

Teraz z kolei Egipt pograł w polu karnym rywala. Warda stracił jednak piłkę w prosty sposób.

65. min.

Kolejna szansa, Rodriguez na lewej stronie, wrzuca w pole karne.. Znów lepsi obrońcy Egiptu.

64. min.

Caceres na lewej stronie, dośrodkowanie w kierunku Suareza... Wybite przez obrońców.

61. min.

Suarez teraz blisko pola karnego, ale traci piłkę. Póki co dobrze radzą sobie z nim defensorzy Egiptu.

58. min.

I jeszcze jedna: Rodriguez w miejsce De Arrascaety.

58. min.

Zmiana w Urugwaju: Nandez schodzi, na boisku melduje się Sanchez.

55. min.

Trezeguet teraz z dystansu, ale fatalnie przymierzył...

52. min.

Teraz groźna akcja Egiptu. Podanie na wolne pole, Trezeguet podaje do Mohsena, ale fantastycznie przecina Godin.

50. min.

Zmiana w reprezentacji Egiptu: Hamed schodzi, w jego miejsce Morsy.

48. min.

Tutaj sytuacja z pierwszej połowy, w której Suarez powinien zdobyć gola:

46. min.

Pierwsza szansa Urugwaju! Cavani do Suareza, ten z kilku metrów strzela na bramkę! Broni kapitalnie Elshenawy!

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

45. min.

Po pierwszym meczu MŚ średnia gola na mecz: 5,0. Teraz nieco spada.

45. min.

Wracamy za kilka minut.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Egipt - Urugwaj 0:0!

44. min.

Jeszcze Nandez w pole karne, ale tam nie było ani Suareza, ani Cavaniego.

41. min.

Ambitnie gra Egipt i nie pozwala rywalom na wiele. Sam też szuka bramki, ale brakuje odnośnika w ataku - konkretnie: Mohameda Salaha.

37. min.

Wrzucają tez piłkę Urugwajczycy, ale z takim samym skutkiem.

34. min.

Pograli Egipcjanie na lewej stronie. Wreszcie dośrodkowanie, ale łapie piłkę Muslera.

32. min.

Rzut wolny dla Urugwaju. Strzela Suarez! W mur!

30. min.

Vecino strzela z dystansu! Obok bramki!

29. min.

Ruszał z kontratakiem Urugwaj, ale błąd w przyjęciu popełnił Suarez. Strata.

26. min.

W odpowiedzi strzela Mohsen, ale znów zbyt lekko, by pokonać Muslerę.

25. min.

Jeszcze jeden rzut rożny dla Urugwaju. Dośrodkowanie, piłka trafia do Suareza, ten strzela z bliska! Boczna siatka! To powinno być 1:0!

23. min.

Teraz piłka trafia do Cavaniego - strzał z powietrza! Zablokowany! To było groźne!

23. min.

Dośrodkowanie... piąstkuje bramkarz Egiptu.

23. min.

Teraz będzie okazja. Rzut rożny dla Urugwaju.

22. min.

Urugwaj rozgrywa piłkę, a na trybunach słychać gwizdy. Nie podoba się kibicom gra faworytów.

20. min.

Mało mamy póki co okazji bramkowych i samych strzałów na bramkę.

16. min.

Jednak dośrodkowanie... ale radzą sobie z nim piłkarze z Ameryki Południowej.

15. min.

Warda faulowany blisko pola karnego. Będzie okazja do strzału z rzutu wolnego.

14. min.

W odpowiedzi akcja Urugwaju. Varela na prawej stronie, podaje w pole karne do Suareza, ten strzela z pierwszej piłki! Niecelnie.

12. min.

Teraz akcja Egiptu! Godin niedokładnie wybija piłkę po dośrodkowaniu, futbolówkę przejmuje Trezeguet - strzał! Broni Muslera.

11. min.

Warda teraz faulowany przez Caceresa. Dużo walki w środku pola od początku meczu.

8. min.

Pierwsza szansa Urugwaju! Cavani na 20. metrze - strzał! Celnie, ale za lekko. Broni pewnie Elshenawy.

7. min.

Twardo teraz Godin w walce z Trezeguetem, ale zgodnie z przepisami. Urugwaj odzyskuje piłkę.

6. min.

Teraz to Egipt rozgrywa w środku pola. Długa piłka, ale wybija głową Caceres.

4. min.

Teraz akcja lewą stroną reprezentacji Egiptu, ale powstrzymana przez Varelę.

2. min.

Suarez spróbował teraz z dystansu, ale został zablokowany.

2. min.

Od początku przy piłce utrzymuje się Urugwaj. Nie może jednak zbliżyć się do pola karnego rywali.

1. min.

Zaczynamy!

13:55

Przed nami hymny.

13:54

Wychodzą!

13:52

Piłkarze obu ekip już czekają na wyjście na boisko.

13:48

Tu jeszcze ustawienie obu ekip:

13:43

Składy na mecz Egipt - Urugwaj:

13:42

Ważna informacja - od pierwszych minut nie będziemy oglądać Mohameda Salaha!

13:41

To drugi mecz MŚ 2018 i drugi mecz grupy A. W pierwszym Rosja aż 5:0 pokonała Arabię Saudyjską.