Polska "czarnym koniem" mundialu w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości

Krzysztof Sobczak
15.05.2018 11:48
Robert Lewandowski jest największą gwiazdą reprezentacji Polski
fot. Pawel Skraba/REPORTER/EastNews

Zdaniem amerykańskiej stacji ESPN reprezentacja Polski może być "czarnym koniem" mistrzostw świata 2018 w Rosji. Biało-czerwoni postrzegani są jako doświadczona drużyna z kilkoma bardzo dobrymi młodymi zawodnikami i jedną światową gwiazdą, Robertem Lewandowskim.

Zagłosuj

Czy reprezentacja Polski dotrze przynajmniej do ćwierćfinału MŚ 2018?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Polska drużyna chce pokazać, że jest czymś więcej, niż tylko Robertem Lewandowskim" - tak brzmi tytuł publikacji ESPN, w której dziennikarze stacji ocenili wszystkich uczestników MŚ 2018. W artykule przedstawiono silne i słabe strony, gwiazdy zespołów oraz prognozy, a także zasugerowano wyjściowe jedenastki.

Zobacz także

MŚ 2018: Polska to nie tylko Lewandowski

Największą siłą polskiej drużyny jest oczywiście Robert Lewandowski, ale - jak ocenia ESPN - aby odnieść sukces w Rosji, kapitan biało-czerwonych musi zagrać lepiej niż podczas Euro 2016.

"Polska drużyna to jednak więcej, niż tylko jeden napastnik" - czytamy. W gronie kluczowych postaci dziennikarze wymieniają Kamila Glika, Łukasza Piszczka i Grzegorza Krychowiaka, ale jednocześnie podkreślają, że w naszej drużynie ważne role mogą odegrać młodzi gracze z Serie A, Piotr Zieliński i Karol Linetty.

MŚ 2018: Słabe strony reprezentacji Polski

Największym problemem reprezentacji Polski, jak wskazują dziennikarze amerykańskiej stacji, jest niestabilność i słabe sezony w wykonaniu kluczowych postaci, Krychowiaka oraz - co ciekawe - Wojciecha Szczęsnego. Ten drugi pełnił rolę drugiego bramkarza Juventusu, ale jak ocenili redaktorzy "La Gazzetta dello Sport", obok Paulo Dybali i Douglasa Costy był najlepszym piłkarzem "Starej Damy" w mijającym sezonie. Łącznie uzbierał ponad 20 spotkań i w ponad połowie z nich zachował czyste konto.

Kłopoty mieli także Arkadiusz Milik i Jakub Błaszczykowski, którzy dopiero wracają do zdrowia po poważnych kontuzjach i długich przerwach.

MŚ 2018: Na co stać reprezentację Polski?

Jak typuje ESPN, Polskę stać na ćwierćfinał mundialu 2018, a to wiązałoby się najprawdopodobniej z koniecznością wyeliminowania w 1/8 finału Belgii bądź Anglii.

"Jeśli wszystko zagra tak, jak należy, Polska może być czarnym koniem na MŚ i dojść bardzo daleko. Ma do tego możliwości. Z drugiej strony grupowi rywale - zwłaszcza Senegal i Kolumbia - to niezwykle niebezpieczne drużyny, przez co przygoda Polaków na mundialu może zakończyć się już po trzech meczach. Jeśli musimy dokonać prognozy, stawiamy na awans do ćwierćfinału" - czytamy w uzasadnieniu.

MŚ 2018 Polska zagra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/ESPN/Sportowe Fakty/KS