Zamknij

Lewandowski przegrał zakład z Kownackim. Niehonorowe zachowanie kapitana

Krzysztof Sobczak
06.06.2018 17:26
Dawid Kownacki wygrał zakład z Lewandowskim
fot. Lukasz Solski/Nowiny/EastNews

Dawid Kownacki po jednym z treningów na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski w Arłamowie wygrał rywalizację z Robertem Lewandowskim, kto strzeli więcej goli po dośrodkowaniach Kamila Grosickiego. - Jednak Robert nie zrobił pompek – przyznał Kownacki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Każdy z nas miał po pięć prób. Przegrany miał zrobić 20 pompek. Udało mi się wygrać, ale Robert nie zrobił pompek. Trudno - mam satysfakcję, że wygrałem – zdradził były napastnik Lecha Poznań.

Zobacz także

Na środowej konferencji prasowej o innym zakładzie mówił także Wojciech Szczęsny. Bramkarz był jednak tym przegranym, a za karę musiał wypowiedzieć dwa hasła: opona i grejpfrut. Cała scenka wyglądała przezabawnie.

Polska - Chile w Poznaniu

Kownacki jest wychowankiem Lecha Poznań, a to właśnie w stolicy Wielkopolski odbędzie się najbliższy mecz reprezentacji Polski - w piątek 8 czerwca rywalem będzie Chile.

- W tej reprezentacji jest wielu zawodników, którzy występowali w Lechu i na stadionie przy Bułgarskiej. Będzie to sentymentalny powrót. Jednak dodatkowe emocje będą związane przede wszystkim z tym, że gram w reprezentacji. To, na jakim stadionie wystąpię, nie ma żadnego znaczenia – przyznał Kownacki.

- Jestem szczęśliwy, że znalazłem się 23-osobowej kadrze. Udało mi się wywalczyć cel, który sobie zakładałem. Jednak nie popadam w samozachwyt. Walczę dalej, bo jest robota do wykonania. Chcę, żeby to zgrupowanie było owocne – dodał napastnik Sampdorii Genua.

MŚ 2018: Kiedy gra Polska?

Reprezentacja Polski w Arłamowie przygotowuje się do MŚ 2018. Na mundialu biało-czerwoni zagrają w grupie H. Turniej rozpoczną 19 czerwca od meczu Polska - Senegal, pięć dni później odbędzie się spotkanie Polska - Kolumbia, a na zakończenie fazy grupowej Polska - Japonia.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS