Zamknij

Polska grupa MŚ 2018 była najtrudniejsza? Stawka ćwierćfinalistów tego nie potwierdza

Krzysztof Sobczak
04.07.2018 11:14
W ćwierćfinałach MŚ 2018 nie ma drużyny z grupy H
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

- Od początku mówiłem, że nasza grupa [H - przyp. red.] jest najtrudniejsza, ale nie chcieliście słuchać - mówił na konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Tymczasem w ćwierćfinale MŚ 2018 tylko dwie grupy nie mają swojego przedstawiciela - B i właśnie H.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Brak w tym gronie drużyn z grupy B jest sensacją. Portugalia to aktualny mistrz Europy, który nie poradził sobie w 1/8 finału z Urugwajem. Jeszcze większy zawód swoim kibicom sprawili byli mistrzowie świata i Europy, Hiszpanie, którzy nie sprostali gospodarzowi mundialu, Rosji.

MŚ 2018: Polska grupa najtrudniejsza?

Z "polskiej" grupy w 1/8 finału zaprezentowały się Japonia oraz Kolumbia i choć trzeba im oddać, że postawiły się możnym - Belgii oraz Anglii - to jednak pożegnały się z tym turniejem.

Krok od sprawienia megasensacji byli Japończycy. Do 68. minuty prowadzili z jednym z kandydatów do złota, Belgią, 2:0. "Czerwone Diabły" wzięły się jednak do pracy, błyskawicznie doprowadziły do remisu, a w ostatnich sekundach Nacer Chadli zapewnił im awans do najlepszej ósemki turnieju.

Anglia potrzebowała serii rzutów karnych, aby wyrzucić z mundialu zwycięzcę grupy H, Kolumbię. Piłkarze z Ameryki Południowej przegrywali 0:1 po trafieniu z rzutu karnego Harry'ego Kane'a, a na wyrównanie czekali aż do doliczonego czasu gry, kiedy gola zdobył niezawodny Yerry Mina. Jedenastki lepiej wykonywali "Synowie Albionu" i to oni wciąż liczą się w walce o końcowy triumf.

Można więc uznać, że Robert Lewandowski po prostu się przejęzyczył. "Polska" grupa była wyrównana, ale na pewno nie najtrudniejsza.

MŚ 2018: Ćwierćfinaliści w komplecie

Na drugim biegunie znalazły się grupy A i G, które mają po dwóch przedstawicieli w ćwierćfinałach MŚ 2018. Dużym zaskoczeniem w tej stawce jest Rosja, która wyrzuciła Hiszpanów. Obecność Urugwaju nie jest już niespodzianką takiego kalibru.

Anglia i Belgia planowo zameldowały się w 1/4 finału.

Grono ćwierćfinalistów uzupełniają Francja (grupa C), Chorwacja (grupa D), Brazylia (grupa E) oraz Szwecja (grupa F). Wszystkie te drużyny zajmowały 1. miejsca w swoich grupach.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS