Angielscy dziennikarze zmotywowali Chorwatów. "Chcieliśmy im pokazać, że się mylą"

Krzysztof Sobczak
12.07.2018 09:54
Angielskie media lekceważył Chorwatów
fot. PAP/EPA

- Przed meczem czytaliśmy brytyjskie media. Oni nas lekceważyli, więc postanowiliśmy im pokazać, że się mylą - powiedział po zwycięstwie z Anglią kapitan Chorwatów Luka Modrić. W podobnym tonie wypowiadali się m.in. Sime Vrsaljko i Ivan Rakitić.

Zagłosuj

Kto zostanie mistrzem świata?

Liczba głosów:

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

Przez fazę grupową Chorwaci przeszli jak burza zdobywając komplet punktów i ogrywając po kolei Nigerię, Argentynę i Islandię. Schody zaczęły się w 1/8 finału, kiedy na drodze stanęli im eliminacyjni rywale reprezentacji Polski, Duńczycy. Do rozstrzygnięcia tego spotkania nie wystarczyła dogrywka i niezbędne były rzuty karne.

Ten sam scenariusz powtórzył się w ćwierćfinale z Rosją. W meczu z Anglią Chorwaci musieli rozegrać trzecią z rzędu dogrywkę, a to oznacza, że mają już w nogach... dodatkowe spotkanie!

Chorwacja w finale MŚ 2018

Przed półfinałem angielscy dziennikarze i eksperci lekceważyli Chorwatów twierdząc, że po dwóch dogrywkach z rzędu będą "żywymi trupami" i zabraknie im sił. W trakcie spotkania nie było tego zupełnie widać i można było odnieść wrażenie, że to właśnie piłkarze z Bałkanów lepiej wytrzymali trudy spotkania.

- Angielscy dziennikarze i eksperci nas nie doceniali. Czytaliśmy to, co napisali i mówili i powiedzieliśmy sobie: świetnie, pokażemy im, kto tu jest bardziej zmęczony. Powinni być bardziej pokorni i szanować rywali - powiedział Luka Modrić.

- Oni nas nie docenili. Byli aroganccy przed meczem, a my rozmawialiśmy o tym na boisku. Teraz to my jesteśmy w finale, a oni mogą iść się opalać, jeśli chcą - przyznał z kolei Sime Vrsaljko.

- Myśleli, że są już w finale. Cóż, niech robią swoje, a my przygotujemy się do niedzielnego finału - dodał Ivan Rakitić.

W finale MŚ 2018 Chorwacja zagra z Francją, a Anglicy o brąz powalczą z Belgami.

RadioZET.pl/Twitter/KS