Dramat Japonii! Prowadzili już 2:0 z Belgią, przegrali po golu w 94. minucie!

Andreas Nicolaides
02.07.2018 21:57
Belgia - Japonia

Belgia w meczu 1/8 finału MŚ 2018 wygrała z Japonią 3:2 i awansowała do ćwierćfinału. Na nieco ponad 30 minut przed końcem meczu Belgowie przegrywali już 0:2. Odrobili jednak straty i w 94. minucie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Japonia uznawana przed rozpoczęciem turnieju w Rosji za jedną z najsłabszych ekip awansowała do 1/8 finału kosztem Polski i Senegalu. Wydawało się, że nie będzie miała żadnych szans w starciu ze "złotym pokoleniem" Belgii, która zdobyła najwięcej bramek w fazie grupowej tegorocznego mundialu.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w której warunki dyktowały "Czerwone Diabły", niespodziewanie w 48. minucie to Azjaci objęli prowadzenie. Po kontrataku Genki Haraguchi znalazł się z piłką w bocznym sektorze pola karnego i oddał precyzyjny strzał przy dalszym słupku, nie pozwalając Thibaut Courtois na skuteczną interwencje.

Cztery minuty później "Niebiescy Samuraje" sensacyjnie prowadzili już 2:0, a uderzeniem z dystansu popisał się Takashi Inui. Belgowie przez ponad kwadrans nie potrafili się pozbierać, w ich grę wkradło się dużo niedokładności. Jednak w 69. minucie kontaktowego gola zdobył Jan Vertonghen. Wydaje się, że 31-letni obrońca chciał odegrać głową do partnerów w polu karnym, ale zamiast tego przerzucił piłkę nad bramkarzem Eijim Kawashimą i trafił w światło bramki.

Pięć minut później po dośrodkowaniu Edena Hazarda również głową do remisu doprowadził Marouane Fellaini, wprowadzony na boisko w 65. minucie. W końcówce znów przycisnęli Japończycy, m.in. ładny strzał z rzutu wolnego oddał Keisuke Honda, ale ostatnia akcja meczu była efektownym kontratakiem Belgów, rozpoczętym przez Courtois, a wykończonym przez innego rezerwowego Nacera Chadliego.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BELGIA - JAPONIA:

90. min.

Koniec meczu! Belgia wygrywa 3:2 i awansuje do ćwierćfinału MŚ 2018!

90. min.

Kontratak Belgii. De Bruyne do Mueniera na prawa stronę, ten w pole karne, Lukaku przepuszcza piłką, dopada do niej Chadli i z bliska trafia do siatki!

90. min.

Dramat Japonii! To była ostatnia akcja meczu!

90. min.

GOOOL! Chadli! Trafia w 94. minucie!!!

90. min.

Rzut wolny dla Japonii. Strzela mocno Honda! Courtois broni!

90. min.

Teraz atakują Japończycy. Piłka w pole karne - jest strzał! Broni Courtois!

88. min.

Muenier na prawej stronie, dośrodkowuje w pole karne, ale za mocno.

85. min.

Dośrodkowanie w pole karne - Chadli strzela! Kawashima! Jeszcze piłka wraca w pole karne Japonii - Lukaku! Broni jeszcze raz Kawashima!

83. min.

Teraz świetne podanie do Hondy w pole karne - strzał! Zablokowany!

81. min.

Zmiana w reprezentacji Japonii: Honda melduje się na boisku.

78. min.

Belgia nie rezygnuje z kolejnych ataków.

74. min.

Hazard dośrodkowuje na głowę Fellainiego, a ten strzałem głowa umieszcza piłkę w siatce!

74. min.

GOOOL! Belgia doprowadziła do remisu!

73. min.

Kontratak Belgii. De Bruyne strzela z dystansu! Zablokowany!

69. min.

Inui niefortunnie wybijał piłkę we własnym polu karnym, ta trafiła do Vertonghena, który strzałem głową przelobował bramkarza!

69. min.

GOOOL! Belgia odzyskuje nadzieję!!!

69. min.

Znów Muenier w pole karne - strzela Lukaku! Zablokowany!

66. min.

Muenier z dystansu! Nad bramką!

65. min.

Dwie zmiany w reprezentacji Belgii: Chadli i Fellaini na boisku. Zeszli Mertens i Carrasco.

63. min.

Powinna być bramka dla Belgii! Dośrodkowanie Mueniera z prawej strony na głowę napastnika Manchesteru United, ale ten nie trafia z kilku metrów!

59. min.

Nie rezygnują Japończycy. Piłka na prawej stronie, dośrodkowanie... Będzie rzut rożny!

56. min.

Carrasco z dystansu! Nad bramką!

55. min.

Belgia teraz ruszyła z atakiem, ale podanie De Bruyne do Mertensa zablokowane.

52. min.

Inui fantastycznie uderzył z dystansu i mamy 2:0! Sensacja!

52. min.

GOOOL!!! Japonia prowadzi 2:0!!!

49. min.

Szybka odpowiedź Belgów! Piłka w pole karne do Hazarda - strzał! Słupek!

48. min.

Kontratak Japończyków, błąd popełnia Vertongen, który nie przecina piłki, sam na sam wychodzi Haraguchi i strzałem w długi róg pokonuje Courtois!

48. min.

GOOOL!!! Japonia prowadzi!!!

46. min.

Pierwszy atak Japończyków, ale nie zrozumieli się Inui z Nagatomo.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Belgia - Japonia 0:0.

45. min.

Teraz strzał Mertensa! Broni Kawashima.

44. min.

Teraz Japończycy, znów piłka na Nagatomo, ten w pole karne, łapie piłkę Courtois.

40. min.

Carrasco w pole karne, ale Muenier uprzedzony w ostatniej chwili.

40. min.

Hazard faulowany w środku. pola. Shibasaki ogląda żółtą kartkę.

36. min.

Przejęcie piłki przez Belgów - piłka do Hazarda, ten strzela! Zablokowany!

35. min.

Kontratak Japończyków. Piłka na skrzydło do Inuiego, ładnie przyjął, podanie do środka... Wmieszał się w to wszystko De Bruyne.

31. min.

Odpowiadają Japończycy. Nagatomo w pole karne - strzał głową! Broni Courtois.

28. min.

Powtórka pokazała, że to jednak nie słupek, Kompany po prostu źle trafił w piłkę. Gdyby był trochę dokładniejszy mielibyśmy 1:0.

28. min.

Teraz dośrodkowanie w pole karne - strzela Kompany! Słupek!

27. min.

Hazard strzela zza pola karnego! Odbija bramkarz reprezentacji Japonii!

25. min.

Teraz Mertens w pole karne, tam jest Lukaku! Odepchnięty lekko przez rywala nie dał rady oddać strzału.

24. min.

Lukaku przerzuca piłkę na lewą stronę, tam jest Carrasco, zagrywa w pole karne... Do nikogo.

21. min.

Dobre dośrodkowanie De Buryne, ale Mertens nie trafił w piłkę.

20. min.

Szybka akcja Belgów, Lukaku strzela prawą nogą! Będzie rzut rożny.

17. min.

Muenier teraz zgrywa głową do Lukaku - strzał! Zablokowany.

16. min.

Rzut rożny dla Belgii. Dośrodkowanie... Radzą sobie Japończycy.

15. min.

Witsel strzela z dystansu! Nad bramką!

14. min.

Kontratak reprezentacji Belgii. Carrasco na lewej stronie, wdał się w drybling i stracił piłkę.

10. min.

De Bruyne teraz w pole karne do Mertensa... Za mocno.

8. min.

Ładna akcja Belgów. Muenier do środka do Mertensa, ten do Carrasco, wbiega w pole karne, ale sędzie odgwizdał przewinienie byłego piłkarza Atletico Madryt.

5. min.

Indywidualnie ruszył z piłką Hazard, ale został powstrzymany.

3. min.

Muenier teraz w pole karne do Mertensa, ale źle przyjął napastnik Napoli.

1. min.

Pierwsza groźna akcja Japonii. Kagawa strzela zza pola karnego! Obok bramki!

1. min.

Zaczęli!

19:56

Czas na przywitanie drużyn i losowanie z udziałem kapitanów.

19:53

Przed nami hymny.

19:52

Obie ekipy na MŚ grały ze sobą tylko raz. W 2002 roku padł remis.

19:50

Piłkarze obu ekip już czekają na wyjście na boisko.

19:42

Obie ekipy do tej pory grały ze sobą pięciokrotnie. Bilans? 1 zwycięstwo Belgów, 2 remisy i 2 wygrane Japończyków.

19:42

Wideo z przyjazdu obu ekip na stadion:

19:41

Do składu wraca Vincent Kompany, który z powodu kontuzji przegapił trzy poprzednie spotkania.

19:40

Faworytem tego spotkania jest oczywiście Belgia, która wygrała rywalizację w swojej grupie strzelając dziewięć bramek i tracąc dwie.