Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Atrakcyjne fanki znikną z transmisji TV? Nowy pomysł FIFA [ZDJĘCIA]

12.07.2018 13:30
xxx sport

Realizatorzy transmisji telewizyjnych z meczów piłkarskich lubują się w pokazywaniu atrakcyjnym fanek na trybunach. Wkrótce takich obrazków może być jednak znacznie mniej.

Kibice Szwecji fot. AFP/EastNews

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

Organizacja FARE (Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie) opublikowała raport, w którym znalazło się ok. 30 zawiadomień nt. przypadków zachowań seksistowskich w trakcie mundialu w Rosji. W rezultacie FIFA, która współpracuje z FARE, oznajmiła, że zamierza ograniczyć pokazywanie atrakcyjnych fanek podczas spotkań. W tym celu mają się odbyć rozmowy z nadawcami.

- Nie było wielu takich incydentów, choć się ich spodziewaliśmy. Rosjanie odegrali wspaniałą rolę, sprawiając, że ludzie czują się mile widziani - powiedział Piara Powar z organizacji FARE.

Ofiarami nieprzyjemnych scen były m.in. dziennikarki, które musiały odpierać natrętne ataki podchmielonych mężczyzn. FIFA nałożyła kilka kar finansowych za propagowanie nacjonalizmu, zachowań rasistowskich oraz wywieszanie nieodpowiednich transparentów. Grzywnę musiał zapłacić m.in. PZPN.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń