Arabia Saudyjska - Egipt: Saudyjczycy wygrywają mecz o honor! Gol w doliczonym czasie gry!

25.06.2018 18:03
Arabia - Egipt

Arabia Saudyjska rzutem na taśmę zapewniła sobie 3. miejsce w grupie A., pokonując w meczu o honor 2:1 Egipt po golu w 95. minucie spotkania.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Arabia Saudyjska - Egipt?

Liczba głosów:

18:02

Koniec meczu! Saudyjczycy rzutem na taśmę zapewnili sobie pierwsze od 24 lat zwycięstwo na mundialu, pokonując Egipt 2:1. I to właśnie podopieczni Juana Antonio Pizziego zajmą 3. miejsce w grupie A.

My tymczasem kończymy naszą relację na żywo, dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje - dziś jeszcze czekają nas rozstrzygnięcia w grupie B, gdzie Iran zagra z Portugalią, a Hiszpania z Marokiem.

96. min

Muhammed Al-Burayk zagrywa z prawej strony w pole karne, Otayf odgrywa do Al-Dawsariego, a ten pewnie uderza w długi róg obok bezradnego El Hadaryego!

95. min

Goooool! Cóż za akcja w ostatniej minucie! Arabia Saudyjska strzela bramkę na 2:1!

91. min

Tymczasem w drugim meczu tej grupy Urugwaj pewnie pokonał Rosję 3:0. Dzięki temu Suarez, Cavani i spółka wychodzą na pierwszym miejscu, a gospodarze turnieju na drugim.

90. min

Arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry 4 minuty.

90. min

Niezłe tempo w końcówce meczu - widać, że obydwie drużyny bardzo chcą strzelić zwycięskiego gola.

88. min

Hussain Al-Mogahwi uderzał z pola karnego, ale chybił o zaledwie dwa metry!

87. min

Żółta kartka dla Egipcjanina Ahmeda Fathiego.

85-86. min

Elneny sam na sam z Al-Mosailemem strzelił wprost w saudyjskiego bramkarza, ale sędzia odgwizdał spalonego. Taką samą decyzję podjął minutę później, gdy z kontratakiem wychodził Salah.

82. min

Salem Al-Dawsari złożył się w polu karnym do strzału z pierwszej piłki, ale zbyt słabo, by sprawić El Hadary'emu jakiekolwiek problemy.

80-81. min

Zmiana w ekipie Juana Antonio Pizziego: z boiska schodzi Fahad Al-Muwallad, zastępuje go Yahya Al-Shehri.

Roszadę personalną przeprowadza także Hector Cuper: za Trezegueta na murawie pojawia się Mahmoud Kahraba.

79. min

Kolejny rzut wolny dla Arabii Saudyjskiej.

75. min

Salah próbował przedrzeć się środkiem boiska, ale wybito mu piłkę, co próbował wykorzystać rezerwowy Amr Warda, który huknął zza pola karnego. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

74. min

Strzelec gola dla Arabii S. Salman Al-Faraj tym razem próbował z rzutu wolnego, ale wysoko nad poprzeczką.

72. min

W rewanżu ładne uderzenie Mohameda Elneny'ego, ale metr nad poprzeczką saudyjskiej bramki.

70. min

Kolejna świetna okazja Saudyjczyków i kolejna znakomita interwencja El Hadary'ego - Asiri uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale egipski golkiper odbił piłkę, łapiąc przy tym kolejny skurcz (na szczęście niegroźny).

65-66. min

Dwie zmiany. W ekipie Cupera Sobhi za Mohsena, w drużynie Pizziego Asiri za Bahebriego.

63. min

Generalnie to Saudyjczycy sprawiają po przerwie lepsze wrażenie - więcej biegają konstruują akcje, mieli kilka okazji, Zupełnie nie przypominają drużyny zdemolowanej w meczu otwarcia przez Rosjan.

60. min

Al-Shahrani wrzuca piłkę w pole karne, ale ta wylatuje poza linię końcową.

56. min

Rzut wolny dla podopiecznych Hectora Cupera, ale dośrodkowanie Salaha przecięte i wybite.

54. min

Niezła akcja Saudyjczyków, dośrodkowanie, nieporozumienie Hegazy'ego z El Hadarym, po którym egipski obrońca wybij piłkę wprost pod nogi Hattana Bahebriego, ale ten przestrzelił,

49. min

Motaz Hawsawi pada w polu karnym, więc Saudyjczycy domagają się kolejnego rzutu karnego, arbiter jednak tym razem nie wskazuje na "wapno".

46. min

Zaczynamy II połowę!

45+7. min

Arbiter zarządził przerwę. Po zaskakująco bogatej w zdarzenia (b niestety, nie w jakość piłkarską), Egipt remisuje z Arabią Saudyjską 1:1. Ci drudzy mogli prowadzić, gdyby wykorzystali pierwszy z dwóch rzutów karnych.

Wracamy za 15 minut, do zobaczenia!

45+7. min

Gooool! Salman Al-Faraj pewnie uderza w lewy róg braki, El Hadary rzuca się w drugą stronę! Do przerwy 1:1!

45+6. min

Rodan podtrzymuje swoją decyzję i dodatkowo karze Gabra żółtą kartką!

45+4. min

Ale, ale...sędzia podchodzi do ekranu VAR! Będą konsultacje! Może nie być karnego!

45. min

Niesamowite! Drugi karny dla Saudyjczyków! Tym razem po faulu Alego Gabra!

44. min

Przez chwilę po jednej z interwencji zwijał się z bólu El Hadary. Na razie jeszcze kontynuuje grę, ale istnieje prawdopodobieństwo, że może w przerwie zostać zmieniony. Swoje jednak w tym meczu i tak zrobił!

42. min

Po rzucie rożnym dla Arabii Saudyjskiej i zamieszaniu w polu karnym, piłka została wybita.

41. min

Fahad Al-Muwallad strzela, ale El Hadary broni!!! 45-latek pięknie paruje piłkę na poprzeczkę! Cały czas 1:0 dla Egiptu!

39. min

No i robi się ciekawie! Po dośrodkowaniu Yasser Al-Shahrani trafia w rękę Ahmeda Fahtiego i sędzia dyktuje rzut karny!

37. min

Tym razem zaatakowali gracze Pizziego - po przerzucie na lewą stronę i dośrodkowaniu, Salman Al-Faraj złożył się do strzału lewą nogą. I choć futbolówka mknęła w stronę bramki, a posterunku był Ahmed Hegazy, który wybił ją na rzut rożny.

32-34. min

Egipcjanin Trezeguet miał - w odstępie zaledwie dwóch minut - sytuacje pod polem karnym Saudyjczyków. W obydwu przypadkach uderzał prawą nogą minimalnie niecelnie.

31. min

Teraz krótki okres przewagi Arabii Saudyjskiej - kilka dośrodkowań, dwa stałe fragmenty gry, płaskie uderzenie Bahebriego, ale to wszystko bezskuteczne.

24. min

Rozkręcili się Egipcjanie! Znów fenomenalne podanie dostał Salah, ale próbując przerzucić piłkę nad saudyjskim golkiperem, skierował ją obok bramki. Sędzia liniowy wskazuje jednak na pozycję spaloną.

16. min

Napastnik Liverpoolu otrzymał świetne podanie z głębi pola i - pomimo, iż był asekurowany przez dwch obrońców, przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Al-Mosailemem.

22. min

GOOOL! Mohamed Salah i 1:0 dla Egiptu!

18. min

Egipcjanie wyprowadzili  międzyczasie dwie szybkie kontry, ale niewiele z nich wynikło - a to przecięte dośrodkowanie, a to Salah został wyprzedzony przez saudyjskiego obrońcę.

15. min

I kolejna, tym razem zdecydowanie najgroźniejsza akcja Saudyjczyków - minimalnie nad poprzeczką uderzył po samotnej szarży Salem Al-Dawsari.

12. min

I znów próbują podopieczni Juana Antonio Pizziego - tym razem obok bramki strzelał Hattan Behebri.

8. min

Pierwsze minuty dość wyrównane, ale zarówno Egipcjanom, jak i Saudyjczykom brakuje sporo dokładności, aby realnie zagrozić bramce przeciwnika.

5. min

W tym meczu pada właśnie jeden z mundialowych rekordów. Bramkarz reprezentacji Egiptu Essam El Hadary staje się w tym momencie najstarszym zawodnikiem w historii mistrzostw świata, ma bowiem 45 lat!

4. min

Pierwszą szarżę prawą stroną boiska przeprowadził już też największy gwiazdor reprezentacji Egiptu Mohamed Salah, niestety jego dośrodkowanie do nikogo nie dotarło.

3. min

Pierwszy strzał na bramkę Egipcjan - uderzył Al-Mogahwi, ale niecelnie.

1. min

Zaczynamy!

15:55

Oba zespoły już na murawie stadionu, rozpoczyna się odegranie hymnów.

15:54

A tak prezentuje się stadion w Wołgogradzie, na którym rozegrany zostanie mecz:

15:52

Obydwa zespoły wystąpią dziś w takich składach...

...i w takim ustawieniu:

15:47

W korzystniejszej sytuacji są Afrykanie, którym do zajęcia 3. miejsca wystarczy remis. To jednak nie zaspokaja ambicji tego zespołu, który celował na tym mundialu w 1/8 finału. Teraz może już tylko poprawić sobie nastrój.
Z kolei ekipa Arabii Saudyjskiej podniosła się po inauguracyjnej klęsce z gospodarzami turnieju i dobrze zaprezentowała się w starciu z Urugwajem. Jeśli zagra podobnie, może myśleć o ograniu Mohameda Salaha i spółki.

15:43

Witamy w relacji na żywo z jednego z dwóch ostatnich meczów grupy A. Zmierzą się w nim Arabia Saudyjska i Egipt, a więc drużyny, które nie mają już szans na awans do 1/8 finału (ten stał się udziałem gospodarzy Rosjan oraz Urugwajczyków).

Jednym i drugim na pewno będzie jednak zależeć na tym, aby zaprezentować się godnie na zakończenie mundialu i w tym właśnie możemy upatrywać szansy na ciekawe widowisko.