Anglicy bezlitośni dla Panamy! Honorowe trafienie debiutanta

24.06.2018 16:02
Anglia - Panama

To był istny pogrom. Anglia pokonała Panamę 6:1 w meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata. Trzy bramki zdobył Harry Kane.

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Pierwsza połowa została zdominowana przez Anglików. Już w 8. minucie z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Trippier, a piłke głową do bramki skierował niepilnowany Stones. W 20. minucie faulowany w polu karnym był Lingard i sędzia nie miał wątpliwości na podyktowanie jedenastki. Harry Kane mocnym trafieniem w samo okienko posłał futbolówkę do siatki i było już 2:0.

W 36. minucie Lingard wymienił doskonałe podania ze Sterlingiem i technicznym strzałem zza pola karnego posłał piłkę do bramki. Po czterech minutach Anglicy podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Kane zgrał piłkę do Sterlinga, który głową uderzał na bramkę rywala. Penedo odbił strzał, ale nie zdołał wybronić dobitki Stones'a. W 43. minucie sędzia znów podyktował rzut karny dla Anglii. Jednocześnie Stones i Kane byli przytrzymywani przez panamskich obrońców w polu karnym. Po chwili do piłki podszedł Harry Kane i niemal identycznym uderzeniem pokonał bramkarza.

W drugiej połowie gra nieco się uspokoiła. Jednak to nie powstrzymało Anglików na przed podwyższeniem prowadzenia. W 62. minucie Loftus-Cheek mocno uderzył piłkę zza pola karnego, ta po drodze odbiła się od Kane'a i zmyliła Penedo.

W 78. minucie Panama mogła się cieszyć ze swojej pierwszej bramki na mundialu. Avila dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, Baloy wyprzedził obrońców i ofiarnym wślizgiem skierował futbolówkę do bramki.