Chorwacja - Francja w finale MŚ 2018! Złoty gol Mandżukicia w dogrywce

11.07.2018 22:40

Reprezentacja Chorwacji po raz pierwszy w historii zagra o złoty medal piłkarskich mistrzostw świata! Podopieczni Zlatko Dalicia pokonała Anglię 2:1 po golu w dogrywce Mario Mandżukicia i w finale zmierzą się z Francją.

Anglia - Chorwacja fot. PAP/EPA

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

O brąz zagrają Anglia i Belgia, co będzie "powtórką" spotkania z fazy grupowej. Wówczas lepsze były "Czerwone Diabły", ale obie ekipy zagrały w rezerwowych składach.

Francja - Chorwacja w finale MŚ 2018

Dokładnie 20 lat temu Chorwaci cieszyli się z 3. miejsca mundialu we Francji. 11 lipca 2018 roku zrobili jeszcze krok do przodu i awansowali do finału MŚ 2018, gdzie zmierzą się z... Francją.

Pierwsi gola zdobyli Anglicy za sprawą Kierana Trippiera. Chorwaci wyrównali dzięki Ivanowi Perisiciowi, a w dogrywce "złotą bramkę" strzelił Mario Madżukić.

Zapis relacji z meczu Anglia - Chorwacja:

22:47

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje z MŚ 2018.

120+5 min.

KONIEC! Chorwacja w finale!

120+4 min.

Rzut wolny dla Anglii. Strzału nie będzie, ale dośrodkowanie na pewno.

120+3 min.

Za głębokie dośrodkowanie Pivaricia. Ostatnia szansa Anglii.

120+1 min.

Niepotrzebne przepychanki Rakiticia z Allim i Perisicia ze Stonesem. Arbiter szybko sobie z tym poradził.

120+1 min.

Sędzia dolicza aż 4 minuty.

120 min.

Kramarić w boczną siatkę, a po drugiej stornie pola karnego niepilnowany był Perisić.

119 min.

Ostatnia zmiana w ekipie chorwackiej - Badelj za Modricia.

117 min.

Kieran Trippier nie wróci już na murawę. Anglicy skończą ten mecz w dziesiątkę.

116 min.

Pickford miał kłopoty ze złapaniem piłki po strzale Brozovicia.

116 min.

Problemy ma też Trippier. Southgate nie ma już jednak zmiany.

114 min.

Anemiczny strzał Perisiscia daje rzut rożny Chorwatom.

Jest też zmiana - Corluka za Mandźukicia.

113 min.

Duża odpowiedzialność teraz zwłaszcza na angielskich rezerwowych - Rose'ie, Vardy'm, Rashfordzie i Dierze. Tymczasem na murawie znowu leży Mandżukić.

112 min.

Jamie Vardy wchodzi na boisko w miejsce Kyle'a Walkera. Napastnik za obrońcę, a więc jasny sygnał.

111 min.

Można spodziewać się szturmu. Rosjanom się udało w identycznej sytuacji.

110 min.

Anglicy mają 10 minut na odrobienie strat.

109 min.

GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL! Mario Mandżukić wykorzystuje błąd defensywy angielskiej!

108 min.

Zaskakujące rozegranie rzutu rożnego, strzał Brozovicia jednak niecelny.

107 min.

Teraz to Chorwaci prowadzą grę. Na razie wywalczyli korner.

106 min.

No to zaczynamy ostatnie 15 minut tego meczu.

105+4 min.

KONIEC. Jeszcze 15 minut i ewentualne rzuty karne. Obie drużyny na tym turnieju już wygrywały konkurs jedenastek.

105+3 min.

Obronił ten strzał Pickford, natomiast Mandżukić nie podnosi się z murawy.

105+2 min.

I jeszcze próba Modricia, jednak w ostatniej chwili piłkę z nogi zdjął mu Alli.

A po chwili Mandżukić był bliski skierowania piłki do siatki.

105+1 min.

Kramarić zablokowany! Ładna akcja Chorwatów.

105 min.

Sędzia dolicza 2 minuty.

104 min.

Modrić jest już bardzo zmęczony, długo wstaje z murawy po każdym upadku, ale wciąż stara się dawać z siebie jak najwięcej z korzyścią dla drużyny.

102 min.

Modrić łatwo oddał piłkę rywalom, ale potem powalczył o jej odzyskanie. Sukces połowiczny, bo jest aut dla Anglii.

101 min.

Faul Rashforda na Vrsaljko.

Zmiana u Chorwatów - Kramarić za Rebicia.

100 min.

Chorwaci prezentują się tak, jak w pierwszej połowie spotkania: bez pomysłu i chęci gry do przodu.

99 min.

Vrsaljko wybija piłkę z linii! To byłby gol po strzale Stonesa.

98 min.

Pierwsze zablokowane uderzenie Diera. Jest korner.

97 min.

Jeszcze jedna zmiana u Anglików - w miejsce Hendersona pojawia się Eric Dier.

96 min.

Kartka dla Rebicia. Kolejny brzydki faul.

94 min

Strinić nie dokończy tego spotkania - ma problemy z mięśniem uda. Do zmiany przygotowany Pivarić.

93 min.

Początek dla Anglii, która próbuje zagrozić bramce Subasicia. Chorwaci schowani za podwójną gardą.

91 min.

Jest zmiana w drużynie angielskiej - za Younga wchodzi Danny Rose. Chorwaci nadal bez roszad.

Grają!

90+3 min.

90+3 min.

KONIEC drugiej połowy, ale nie meczu. Będzie dogrywka!

90+2 min.

Dopadł do piłki Kane, ale nie skierował jej w światło bramki.

90+1 min.

I będzie okazja dla Anglików ze stałego fragmentu gry.

90 min.

Niepotrzebny strzał Lovrena. Chorwaci długo utrzymywali się przy piłce, mieli wszystko pod kontrolą, a teraz oddali ją rywalom.

Sędzia dolicza tylko 3 minuty.

90 min.

Sebastian Mila rzekł:

89 min.

Wszystko zmierza do dogrywki. Nikt już tu chyba nie zaryzykuje.

87 min.

Kane szukał Rashforda, jednak napastnik Manchesteru United nie przyjął piłki.

86 min.

Strinić szarżował i przedarł się w strefę obronną Anglii, ale później podał niedokładnie do Rebicia.

84 min.

Perisić znowu mógł pokonać Pickforda. Najpierw dostał od niego prezent, ale potem przestrzelił.

83 min.

Pickford broni strzał Mandżukicia!

81 min.

Niewiele brakowało, a Anglicy sprawiliby sobie "Polskę w meczu z Senegalem" i sami by sobie strzelili gola.

79 min.

Na razie tylko Southgate zdecydował się na zmianę. Zlatko Dalić jeszcze bez żadnej korekty - czyżby obaj czekali na dogrywkę?

77 min.

Lingard przed szansą! Plasowany strzał (albo podanie?) minął słupek bramki Subasicia.

76 min.

i znowu groźnie. Perisić mógł mieć już hat-tricka!

75 min.

Wygląda to trochę tak, że Chorwaci za wszelką cenę nie chcą grać kolejnej dogrywki. Jeśli jednak do niej dojdzie, może im zabraknąć sił.

74 min.

Kolejne uderzenie, teraz niecelne Brozovicia.

Jest zmiana w ekipie Anglii - za Sterlinga pojawia się Rashford.

73 min.

Bardzo dobry okres gry Chorwatów. Poczuli krew, a Anglicy coraz częściej się gubią.

72 min.

Słupek! Perisić blisko drugiego gola!

71 min.

No i co, trzecia z rzędu dogrywka Chorwatów? Anglicy rozwścieczeni ruszyli do ataku.

68 min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Ivan Perisić trafia po wreszcie udanej centrze Vrsaljko!

67 min.

Strzał Kane'a z bardzo ostrego kąta ląduje w bocznej siatce.

66 min.

Walker dostał w czułe miejsce i musi dojść do siebie.

65 min.

Perisić trafia w Walkera! Obrońca Manchesteru City ratuje swoją drużynę od utraty gola.

63 min.

Niefrasobliwość w obronie Chorwatów i Sterling znalazł się na dobrej pozycji. Próbował dryblingu, jednak potknął się i stracił piłkę.

61 min.

Desperacka próba Rakiticia. Strzał w nieprzygotowanej pozycji ląduje w trybunach.

59 min.

Znowu jakieś przepychanki przy próbie szybkiego wznowienia gry. Piłkarze coraz częściej reagują nerwowo i niesportowo.

58 min.

Mandżukić źle się czuje na szpicy i często zbiega do lewej strony. W rezultacie w polu karnym nie ma nikogo. Wkrótce należy się spodziewać wejścia Andreja Kramaricia.

57 min.

Zagrożenia jednak nie było. Dopiero ponowienie mogło przynieść powodzenie, ale dobrze Chorwaci wybili futbolówkę z własnego pola karnego.

56 min.

Lingard zdecydował się na strzał i po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

55 min.

Anglicy wygrywają wszystkie górne piłki. W polu karnym brylują Maguire i Stones.

54 min.

Kartka dla Walkera za niesportowe zachowanie. Sporo nerwów.

53 min.

Dobry pomysł ale złe wykonanie - Rebić szukał Perisicia, ale zagrał za mocno i za wysoko.

52 min.

Kartkę wcześniej otrzymał jednak Mandżukić za niesportowe zachowanie. Rebić ma czyste konto.

50 min.

Anglicy bardzo dobrze się ustawiają, pressują i przerywają wszystkie akcje zaczepne rywali.

48 min.

Ante Rebić wreszcie się doigrał i otrzymał żółtą kartkę.

47 min.

Chorwaci od początku próbują narzucić swój styl gry. Wciąż brakuje im jednak dokładnego ostatniego podania.

46 min.

Zaczęli. Obie ekipy bez zmian.

45+1 min.

KONIEC pierwszej połowy. Anglia bliżej finału MŚ 2018! Wracamy za ok. kwadrans.

45 min.

Błędy Maguire'a, Stonesa, Walkera i Pickforda mogły kosztować Anglików utratę gola. Pogubił się jednak Rakitić.

43 min.

Strzał Vrsaljko w trybuny.

41 min.

Brzydki faul Rebicia na Youngu, ale wciąż bez kartki.

40 min.

Chorwaci częściej są w posiadaniu piłki, próbują konstruować akcje, natomiast Anglicy długimi fragmentami ograniczają się do wybijania. To oni jednak prowadzą i mogą sobie pozwolić na taką postawę.

37 min.

A tak kibicuje Mick Jagger.

36 min.

Akcja Kane'a z Allim zakończona technicznym i niecelnym strzałem Lingarda.

35 min.

Dośrodkowania nie są na razie dobrym sposobem na Anglików, a Chorwaci właśnie ten sposób zaskoczenia rywali upodobali sobie najbardziej.

33 min.

Young w ostatniej chwili wślizgiem wybija piłkę spod nóg Rebicia.

32 min.

W odpowiedzi ładna akcja Chorwatów. Perisić został jednak uprzedzony przez obrońcę, a poprawka Rebicia ląduje w rękach Pickforda.

30 min.

Podwójna szansa Kane'a! Anglik przegrał pojedynek sam na sam z Subasiciem, a z dobitki trafił w słupek!

29 min.

Uspokojenie po obu stronach boiska. Jakby zbierali siły na końcówkę.

27 min.

Sterling miał dalej do piłki, a i tak dopadł niej przed Lovrenem. Chorwat ratował się faulem.

25 min.

Rebić znakomicie wywalczył piłkę, ale źle zagrał w stronę Mandżukicia.

23 min.

Perisić znowu zdecydował się na strzał. Uderzał jednak z ponad 30. metrów i nie trafił w bramkę.

21 min.

Lovren powalił Kane'a i sędzia dyktuje rzut wolny. Chorwaci grają jednak lepiej, są coraz groźniejsi.

21 min.

Przedarł się Rebić i oddał strzał, ale został on zablokowany.

19 min.

Próba uderzenia z dystansu Perisicia. Powinien być rzut rożny, ale sędzia nakazał wznowienie gry bramkarzowi.

18 min.

Zły przerzut Rakiticia do Vrsaljko. To mogła być dobra okazja do centry.

16 min.

Bardzo mądrze Anglicy odcinają od piłki Modricia i Rakiticia. Częściej rozgrywa Brozović, ale z przodu aktywny jest w zasadzie tylko Perisić.

14 min.

Anglicy 9 z 12 goli na tym mundialu zdobyli po stałych fragmentach gry. Znowu było blisko - Maguire pomylił się o metr.

12 min.

Kolejny stały fragment gry mógł przynieść Anglikom powodzenie. Maguire oddał strzał, jednak wcześniej Sterling faulował Mandżukicia.

11 min.

Z tej pozycji padł gol.

9 min.

Chorwaci walczą o odrobienie strat, ale narażają się także na kontry. Anglicy błyskawicznie transportują piłkę do Sterlinga, a ten ma za zadanie ścigać się z obrońcami rywali.

7 min.

To pierwszy gol obrońcy Tottenhamu w drużynie narodowej. Podobnego wyczynu dokonał w ćwierćfinale Harry Maguire.

5 min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL! Kieran Trippier trafia z wolnego!

4 min.

Kolejny faul, ale teraz będzie okazja do strzału z 20 metrów. Modrić powalił Alliego tuż przed szesnastką.

3 min.

Mandżukić faulował Hendersona w powietrznej walce.

2 min.

Dogrywkę rozgrywali także Anglicy, ale miało to miejsce w 1/8 finału. W ćwierćfinale gładko poradzili sobie ze Szwecją.

1 min.

Już pierwszy faul Hendersona. Chorwatom powinno zależeć na rozstrzygnięciu tego spotkania w ciągu 90 minut, bo to oni mają w nogach dwie z rzędu dogrywki.

1 min.

Grają! Zaczęli Anglicy.

19:56

Anglicy sięgali po tytuł mistrza świata w 1966 roku, ale w półfinale nie grali od 1990 roku. Chorwaci dokładnie 20 lat temu, 11 lipca 1998 roku, zdobywali brązowy medal mundialu we Francji.

19:53

Piłkarze są już na murawie. Czas na hymny.

19:46

David Beckham ma nowego idola i bardzo wierzy w angielskiego kapitana. Zresztą, nie tylko w niego.

18:53

Znamy już składy. Chorwaci drżeli o zdrowie Danijela Subasicia, ale ostatecznie bohater serii jedenastek z Danią i Rosją znalazł się w wyjściowej jedenastce. Jest też Sime Vrsaljko, który po ćwierćfinale narzekał na uraz. Anglicy, podobnie zresztą jak ich rywale, zagrają w "galowym" składzie.

18:50

Witamy i zapraszamy na relację z drugiego półfinału MŚ 2018. W finale na zwycięzcę tego spotkania czeka już Francja, natomiast w meczu o 3. miejsce Belgia.