Belgia wygrała grupę G po złotym golu Januzaja

28.06.2018 21:10
Mecz Anglia - Belgia na MŚ 2018

Reprezentacja Belgii pokonała Anglię 1:0 i wygrała rywalizacje w grupie G. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata Rosja 2018.

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 51. minucie Adnan Januzaj. Obie ekipy wystąpiły w rezerwowych składach.

Mistrzostwa świata 2018 - GRUPY

Zapis relacji z meczu Anglia - Belgia:

21:59

Dziękujemy za dzisiejsze relacje i przypominamy, że jutro dzień przerwy w turnieju. Wracamy w sobotę.

90+3 min.

KONIEC! Belgia wygrywa 1:0 i triumfuje w grupie G.

90+2 min.

Boczna siatka po strzale Fellainiego.

90+1 min.

Zamieszanie pod bramką Anglików. Wreszcie sędzia odgwizduje faul i od bramki zaczyna Pickford.

90 min.

Angielscy kibice śpiewają hymn, ale piłkarzom chyba pasuje taki wynik. Drugie miejsce oznacza grę z Kolumbią w 1.8 finału i teoretycznie łatwiejszą drabinkę w dalszej części turnieju.

Arbiter dolicza 3 minuty.

89 min.

Znakomita akcja Belgii zakończona mocnym strzałem Mertensa. Ładna parada Pickforda.

86 min.

Tymczasem zmiana u Belgów - za strzelca gola Januzaja wchodzi Dries Mertens.

85 min.

Zbyt wolno grają Anglicy, aby zaskoczyć czymś Belgów. Liczą głównie na stałe fragmenty gry.

83 min.

Aj, blisko Anglicy! Fellaini wybił piłkę zmierzającą do bramki!

82 min.

Nieco przypadkowa akcja Rose'a kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.

81 min.

Za wysoko uderzał Rashford.

80 min.

Będzie kolejna okazja na dobre rozegranie rzutu wolnego. Piłka na 30. metrze.

79 min.

Roszada u Anglików - w miejsce Alexandra-Arnolda pojawia się Welbeck.

77 min.

Przeciągnięte dośrodkowanie Fellainiego, który nietypowo dla siebie znalazł się w bocznym sektorze boiska.

76 min.

Dobry pomysł Anglików na rozegranie rzutu wolnego, ale to wszystko na nic, bo piłkę łapie Courtois.

74 min.

Zmiana w drużynie Belgii - za Vermaelena, który grał z rozciętym łukiem brwiowym, pojawia się Kompany.

73 min.

Słaby fragment gry z obu stron. Dużo niedokładności, wolne tempo i brak pomysłu na akcje.

71 min.

Courtois znakomicie czyta gry i wyłapuje niemal wszystkie piłki grane za plecy obrońców.

69 min.

Anglicy nadal grają spokojnie, mają swoje szanse, ale brakuje precyzji w strzałach.

66 min.

Rashford zmarnował 100-procentową okazję! Tylko on wie, jak tego nie trafił!

63 min.

Za małą liczbą piłkarzy atakują Anglicy.

62 min.

Lottus Cheek zepsuł akcję zagrywając do kolegi ustawionego na pozycji spalonej.

61 min.

Piłka po szarży Loftusa Cheeka pada łupek Courtois.

60 min.

Vermaelen wrócił na boisko i może grać dalej.

59 min.

Tak padł jak do tej pory jedyny gol w tym meczu. Autor: Adnan Januzaj.

57 min.

Rozbity łuk brwiowy Vermaelena po zderzeniu z Vardym. Potrzebna przerwa medyczna.

55 min.

Ładna, szybka akcja Belgów zakończona strzałem Januzaja. Tym razem jednak w nogi rywali.

54 min.

Arnold trafił w mur. Szkoda tej sytuacji.

53 min.

Wreszcie coś się w tym meczu dzieje! Anglicy próbują odpowiedzieć. Na razie jest rzut wolny z ok. 25 m.

51 min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL dla Belgii! Zupełnie niespodziewanie do siatki trafia Januzaj!

50 min.

Strata Anglików, a potem... podanie do rywala Tielemansa.

49 min.

Dobry drybling Rashforda, ale potem w tor biegu wpadł mu Dendoncker i dał się sfaulować.

48 min.

Techniczny i bardzo niecelny strzał Rashforda. Wcześniej dobry pressing Vardy'ego.

47 min.

Wygląda na to, że w obrazie gry nic się nie zmieni i niewiele ryzykując powiemy, że to powinno zakończyć się bezbramkowym remisem.

46 min.

Grają!

46 min.

Wracamy na drugą połowę. W angielskim zespole jest jedna zmiana - za Stonesa pojawia się Maguire.

45 min.

Nawet sędziemu się znudziło. Nie dolicza ani minuty i kończy pierwszą połowę. Wracamy za kwadrans.

45 min.

Realizator transmisji częściej zagląda na ławkę obu drużyn i na trybuny niż na murawę. To o czymś świadczy.

43 min.

Ewidentnie nikt tu nie chce wygrać. Przeraźliwe gwizdy na trybunach.

42 min.

Oglądaliście mecz Dania - Francja? Tu jest podobnie.

40 min.

Strzał Thorgana Hazarda prawie wyszedł na aut.

38 min.

Ładne rozegranie akcji przez Belgów, ale nie można tego samego powiedzieć o uderzeniu Januzaja.

36 min.

Zagrożenia nie było, jednak piłka dalej była w posiadaniu Belgów. Nie na długo, bo Rose zabrał ja Tielemansowi.

35 min.

Beznadziejny strzał Januzaja, ale ma szczęście, że był rykoszet. Korner.

34 min.

Blisko Anglicy. Loftus Cheek uderzał głową i nieznacznie się pomylił.

33 min.

I kolejna kartka. Tym razem ukarany Dendoncker. Belgia o krok od 2. miejsca, które da trudniejszego rywala w 1/8 finału, ale teoretycznie łatwiejszą drabinkę w dalszej części.

31 min.

Centrostrzał Alexandra Arnolda o mały włos nie zaskoczył Courtois. Piłka jednak nad bramką.

30 min.

Kibice coraz bardziej zniecierpliwieni. Taka gra nie może się podobać. To miał być hit, ale kalkulacja wymusza na obu drużynach bardzo spokojną grę.

27 min.

Groźnie! Fellaini strzelał z ok. 11 metrów, jednak dobrze sprzed linii wybijał piłkę Alexander Arnold.

27 min.

Niezła akcja Batshuayia, ale Stones zablokował jego uderzenie.

26 min.

Obie drużyny chyba postawiły za cel nieprzerywania swoich serii. Anglicy nie przegrali od roku, natomiast Belgowie od blisko dwóch lat (od września 2016).

24 min.

Teraz to Belgowie zamknęli Anglików w strefie obronnej. Wymieniają dużo podań, ale to ostatnie jest nieprecyzyjne.

21 min.

Anglicy mają problem z precyzyjnym ostatnim podaniem, także z dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry. Niemal wszystkie takie próby padają łupem rywali.

19 min.

Kartka dla Tielemansa. No to teraz bilans kartek wygląda 4-2 dla Belgów. Im chyba bardziej zależy na tym... drugim miejscu.

18 min.

Faul taktyczny Fellainiego. Może mówić o szczęściu, że nie zarobił kartki.

17 min.

Wygląda to jak mecz przyjaźni, aby tylko nie złapać kartek i kontuzji przed 1/8 finału.

14 min.

Niecelny strzał Vardy'ego.

12 min.

Anglicy maja kolejne rzuty rożne, tylko że nic z nich nie wynika. Wreszcie Stones faulował i rozpocznie Courtois.

10 min.

Batshuayi reklamuje gola! Jego zdaniem piłka przekroczyła linie bramkową, ale nic takiego nie miało miejsca. Nie zmienia to faktu, że było bardzo groźnie.

9 min.

Kolejne zagranie do Vardy'ego, tym razem na dobieg, ale efekt taki sam.

8 min.

Próba dośrodkowania Rose'a do Vardy'ego. Napastnik Anglii zbiegł jednak na krótki słupek, a centra była przeciągnięta na długi.

6 min.

Świetny strzał Tielemansa, lecz Pickford nie dał się zaskoczyć. Z trudem, ale jednak broni.

5 min.

Na razie to Anglicy częściej są z piłką na połowie Belgów.

3 min.

Gwoli uzupełnienia klasyfikacji fair play - na razie gorsi na tym polu są Belgowie. Mają trzy żółte kartki, o jedną więcej niż rywale.

2 min.

Już pierwsza interwencja Courtois, który nogą przeciął dośrodkowanie Anglików.

1 min.

Grają! Zaczęli Anglicy!

19:59

Wśród sędziów VAR jest obchodzący dziś 42. urodziny Paweł Gil.

19:58

Jeśli w tym meczu padnie remis, o losach obu drużyn będzie decydowała... klasyfikacja fair play. Warto więc grać czysto.

19:55

Piłkarze wychodzą już na murawę. Przed nami hymny.

19:22

Dużo mówią już same składy obu ekip. Anglicy zagrają bez Kane'a, a Belgowie bez Lukaku czy Edena Hazarda.

19:19

My zapraszamy na hit i mecz o 1. miejsce w grupie G, którego... żadna z drużyn może nie chcieć. Dlaczego? Zwycięzca tej grupy w 1/8 finału trafia na Japonię, ale znajdzie się także w tej samej połówce drabinki do Brazylia, Portugalia, Argentyna i Francja, natomiast ekipa, która będzie druga, zagra w 1/8 z Kolumbią, ale potem przynajmniej teoretycznie będzie miał łatwiejsze zadanie. W ćwierćinale to będzie Szwecja lub Szwajcaria, a dalej np. Hiszpania albo Chorwacja.

19:16

Po emocjach związanych z meczem reprezentacji Polski zapraszamy na ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej MŚ 2018.