Zamknij

Agent Glika: Kamil jest załamany tą sytuacją

Krzysztof Sobczak
05.06.2018 10:09
Kamil Glik może nie pojechać na MŚ 2018
fot. SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS / EASTNEWS

We wtorek Kamil Glik przejdzie w Nicei dodatkowe konsultacje medyczne, po których pozna dokładną diagnozę o stanie swojego barku. Agent piłkarza przyznał, że nie ma wielkich nadziei na wyjazd stopera reprezentacji Polski na MŚ 2018.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

30-letni obrońca nabawił się urazu na ostatnim treningu przed ogłoszeniem kadry na mundial w Rosji. Pierwsze badania w Przemyślu wykazały poważną kontuzję barku, ale postanowiono, że konieczna będzie dodatkowa konsultacja we Francji. Dopiero po niej będzie wiadomo, czy Glik będzie zdolny do gry na MŚ i jak długo potrwa ewentualna przerwa w grze.

Zobacz także

Kontuzja Kamila Glika

Lekarz kadry Jacek Jaroszewski ocenił, że jeśli potwierdzi się wstępna diagnoza, to piłkarza czeka operacja, a potem 5-, 6-tygodniowa przerwa. Sam zawodnik w nagraniu opublikowanym przez portal "Łączy nas piłka" przyznał, że "przyjedzie na finał", bo nie ma wielkich szans, by wcześniej doszedł do siebie. Teraz, w rozmowie z Onetem, do sprawy odniósł się agent Glika, Jarosław Kołakowski.

- Rozmawiałem z nim o tym. Wiadomo, że jest załamany tą sytuacją. Musi ułożyć sobie to wszystko w głowie. Kamil jest bardzo twardym zawodnikiem. Jeżeli będzie chociaż cień szansy, żeby pozbierał się przed mundialem, to na pewno zrobi wszystko, żeby zagrać w Rosji - powiedział Kołakowski.

Słowa otuchy swojemu koledze przesłał m.in. Kamil Grosicki. Skrzydłowy Hull City napisał wprost, że "liczy na cud".

MŚ 2018: Kiedy gra Polska?

Mundial 2018 w Rosji rozpocznie się 14 czerwca, ale biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają pięć dni później. Po meczu Polska - Senegal podopiecznych Adama Nawałki czeka spotkanie Polska - Kolumbia, a na zakończenie zmagań w grupie H Polska - Japonia.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Onet/KS