Zamknij

Sekretarz PZPN potwierdza: Nawałka może odejść z kadry po mundialu

Andreas Nicolaides
07.05.2018 11:52
Adam Nawałka
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka po MŚ 2018 może zakończyć swoją przygodę w roli trenera reprezentacji Polski. Potwierdził to w programie "Cafe Futbol" sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki. Kogo mógłby objąć Nawałka? Odważnie typował Tomasz Hajto, który wymienił wielkie europejskie kluby.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Chcesz, by Adam Nawałka prowadził kadrę po MŚ 2018?

Liczba głosów:

Sawicki powiedział, że na chwilę obecną nic z trenerem nie jest ustalone. PZPN ma oczywiście nadzieję, że Nawałka przedłuży kontrakt, ale gdyby zdecydował się odejść, wszyscy będą mu kibicować.

Adam Nawałka: Jaki może objąć klub?

Adam Nawałka jest wielkim fanem włoskiej piłki, ale Tomasz Hajto chętniej widziałby go w roli trenera jednego z klubów Bundesligi. - Widziałbym go w Bayerze Leverkusen. Borussia Dortmund to też jest klub, który by mu odpowiadał - przyznał ekspert Polsatu Sport.

Z pewnością wiele zależeć będzie od tego, jaki wynik z reprezentacją Polski Nawałka osiągnie na MŚ 2018 w Rosji. Jeśli wyjdzie z grupy, potwierdzi, że świetna postawa biało-czerwonych na Euro 2016 we Francji nie była przypadkiem. Nie da się bowiem ukryć, że międzynarodowe turnieje to ogromna szansa na pokazanie się nie tylko dla piłkarzy, ale też trenerów.

Nawałka z pewnością mógłby liczyć też na rekomendację Zbigniewa Bońska, który zwłaszcza we Włoszech ma mnóstwo kontaktów i większość bardzo szanuje jego zdanie.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN