Piłkarze żegnają Adama Nawałkę. Piękne słowa Lewandowskiego, Mili, Grosickiego

03.07.2018 16:17
Adam Nawałka żegna się z kadrą
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Selekcjoner Adam Nawałka po blisko pięciu latach żegna się z reprezentacją Polski. - Trener Adam Nawałka sprawił, że mogłem uwierzyć w marzenia, które wydawały się nieosiągalne - napisał Sebastian Mila. Piękne słowa w kierunku szkoleniowca skierowali także m.in. kapitan Robert Lewandowski oraz Kamil Grosicki.

"Trenerze, współpraca z Panem i całym sztabem to był zaszczyt. Zaangażowanie i pasja, z jaką Pan pracował, budziły nasz podziw. Za wszystkie lata wspólnej pracy, za piękne chwile, za wspaniałe zwycięstwa. Za ten wyjątkowy czas dla polskiej piłki nożnej. Wraz z całą drużyną - DZIĘKUJĘ!" - napisał "Lewy" w mediach społecznościowych.

Jedną z pierwszych decyzji Adama Nawałki było odebranie opaski kapitana Jakubowi Błaszczykowskiego i przekazanie jej Robertowi Lewandowskiemu, Wzbudziło to sporo kontrowersji i wywołało pewien zgrzyt w drużynie narodowej, ale finalnie wyszło tej ekipie na dobre.

Nawałka odchodzi z reprezentacji

Selekcjoner "zbudował" nie tylko Lewandowskiego, który pod jego okiem stał się prawdziwym liderem tego zespołu, ale także m.in. Kamila Grosickiego. Dokonywał wyborów, które niemal zawsze okazywały się celne. Jego dobra passa minęła podczas mundialu w Rosji, kiedy zbyt wiele zmian, przywiązanie do nazwisk i eksperymenty z ustawieniem odbiły mu się "czkawką".

"Zbudował mnie Pan jako piłkarza, zawsze rozumiał i wspierał .. Dziękuje za wszystko Trenerze" - napisał "TurboGrosik". W podobny ton uderzył Sebastian Mila.

"Trener Adam Nawałka sprawił, że mogłem uwierzyć w marzenia, które wydawały się nieosiągalne. Wieczór, który przeżyłem na Stadionie Narodowym w meczu z Niemcami, zapamiętam wraz ze swoją rodziną do końca życia. Dziękuję Panie Trenerze" - napisał były już piłkarz, jeden z bohaterów pierwszego w historii wygranego spotkania z naszymi zachodnimi sąsiadami.

"Trenerze! Był Pan, jest i wciąż będzie jedną z ważniejszych osób w moim życiu! Rzadko spotyka się człowieka, który interesuje się nie tylko pracą na boisku, ale pyta też o najbliższych, zdrowie i samopoczucie. Który jest nie tylko trenerem, ale przede wszystkim przyjacielem. Dziękuję za te wszystkie lata pracy! Piłka pisze różne scenariusze, wiec nie mówię „żegnaj”, a „do zobaczenia”!" - przyznał Arkadiusz Milik.

"5 lat, 50 meczów, wiele pięknych chwil. Dziękujemy, Trenerze" - przypomniał Grzegorz Krychowiak.

"Czasami niczym ojciec, czasami niczym przyjaciel i zawsze jako Wielki Trener !! Dzięki za wszystko" - przyznał z kolei Sławomir Peszko, jeden z ulubieńców trenera Nawałki.

Mniej wylewni byli m.in. Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski, Jan Bednarek, Michał Pazdan i Jacek Góralski.

Sukcesy Nawałki w kadrze

Adam Nawałka poprowadził reprezentację Polski w 50 meczach. W trakcie swojej blisko 5-letniej kadencji jako pierwszy trener doprowadził naszą drużynę narodową do dwóch wielkich turniejów - Euro 2016 i MŚ 2018. We Francji biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału, natomiast mundial kompletnie im nie wyszedł. To sprawiło, że selekcjoner zdecydował się odejść z kadry.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS