Oficjalnie: Adam Nawałka nie jest już trenerem reprezentacji Polski!

Andreas Nicolaides
03.07.2018 12:11
Oficjalnie: Adam Nawałka nie jest już trenerem reprezentacji Polski!
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka nie będzie już prowadził reprezentacji Polski. Na wtorkowej konferencji prasowej Zbigniew Boniek poinformował, że kontrakt z selekcjonerem nie zostanie przedłużony. Nawałka prowadził kadrę od 1 listopada 2013 roku.

Zagłosuj

Czy odejście Nawałki będzie dobre dla reprezentacji Polski?

Liczba głosów:

O tym, że Nawałka przestanie być trenerem reprezentacji Polski, mówiło się jeszcze przed rozpoczęciem MŚ 2018. Kontrakt selekcjonera z PZPN wygasał wraz z momentem odpadnięcia biało-czerwonych z mundialu w Rosji. Wydaje się jednak, że nawet gdyby Polska odniosła na MŚ sukces, Nawałka i tak chciałby odejść.

Gianni De Biasi: Kim jest potencjalny następca Adama Nawałki?

Według medialnych spekulacji selekcjoner chce wrócić do piłki klubowej. Jego marzeniem jest trenowanie jednego z klubów włoskiej Serie A.

Największe sukcesy Adama Nawałki w reprezentacji Polski

Adam Nawałka prowadził reprezentację Polski od 1 listopada 2013 roku. Wywalczył z nią awans na mistrzostwa Europy 2016 we Francji i mistrzostwa świata 2018 w Rosji. Na Euro dotarł z biało-czerwonymi do ćwierćfinału, gdzie dopiero w rzutach karnych przegrał z późniejszymi mistrzami - Portugalczykami. Na mundialu było o wiele gorzej. Polska przegrała dwa pierwsze mecze (z Senegalem i Kolumbią) i zajęła w grupie ostatnie miejsce. Złego rażenia nie zatarła nawet wygrana z Japonią w tzw. meczu o honor.

RadioZET.pl/AN