Zamknij

Nawałka chciał zarabiać za dużo, Boniek wybrał następcę

Andreas Nicolaides
25.05.2018 09:37
Adam Nawałka
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka był bliski odejścia z reprezentacji Polski jeszcze przed el. MŚ 2018. Sytuacja była na tyle poważna, że Zbigniew Boniek wybrał już jego następcę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Sytuację opisali w książce "Krótka piłka" Mateusz Borek i Cezary Kowalski.

Zbigniew Boniek ma następcę Adama Nawałki

Boniek miał zaproponować Nawałce podwyżkę, ale wymagania finansowe trenera były dużo wyższe. Prezes PZPN nie zgodził się na żądania selekcjonera, przedstawił swoją ofertę i dał mu 24 godziny do namysłu. Sytuacja była napięta.

Nawałka ostatecznie zgodził się na propozycję Bońka. Gdyby jednak odmówił, prezes PZPN miał przygotowany plan awaryjny, który zakładał zatrudnienie Gianniego De Biasiego. Włoch kilka tygodni wcześniej prowadził na Euro 2016 reprezentację Albanii.

Nawałka odjedzie z reprezentacji po MŚ 2018?

Wciąż nie wiemy, jaka będzie przyszłość Nawałki po MŚ 2018. Wiele mówi się, że trener zostawi kadrę i poszuka nowych wyzwań. Być może przejmie jeden z zagranicznych klubów.

Pierwszy mecz Polska - Senegal piłkarze Adama Nawałki rozegrają 19 czerwca w Moskwie. Starcie Polska - Kolumbia nasi zagrają w Kazaniu 24 czerwca, a mecz Polska - Japonia, zamykający dla nas rozgrywki grupowe, odbędzie się 28 czerwca w Wołgogradzie.

RadioZET.pl/AN