Zamknij

Rosja

Krzysztof Sobczak
21.04.2018 11:55
Rosja

Kadra Rosji na mistrzostwa świata 2018 opiera się na graczach występujących w rodzimej lidze. Próżno w niej szukać gwiazd światowego futbolu, ale można mówić o znaczących postaciach. Zobacz, kto znalazł się w kadrze tej reprezentacji na mundial w Rosji, jak wygląda grupa gospodarzy na MŚ 2018 i z kim zagra. Rosja - skład, mecze, terminarz MŚ 2018.

Zagłosuj

Czy Rosja wyjdzie z grupy MŚ 2018?

Liczba głosów:

Rosja - skład na MŚ 2018: Po raz pierwszy w historii Rosjanie organizują mundial i mają nadzieję na dobry występ. Co to znaczy? Marzy im się co najmniej ćwierćfinał, ale o to będzie trudno. Do tej pory Rosji jako samodzielnemu państwu nigdy nie udało się wyjść z grupy.

MŚ 2018: kadra reprezentacji Rosji

Od rozpadu ZSRR rosyjska piłka niewiele znaczy i nie potrafi wydźwignąć się z kryzysu. Pojawiają się wyjątkowi zawodnicy, jak np. Andriej Arszawin, ale obecni kadrowicze nie mają aż takiego potencjału. Gospodarze największą nadzieję pokładają w Ałanie Dżagojewie i młodym 21-letnim Aleksandrze Gołowinie. Inne ważne postaci to bramkarz Igor Akinfjejew, skrzydłowy Denis Czeryszew oraz napastnik Fedor Smołow.

Terminarz Rosji na mistrzostwach świata 2018 jest dla niej dość łagodny. Dobre wejście w turniej gwarantuje im rywalizacja z jedną z najsłabszych drużyn turnieju Arabią Saudyjską (14 czerwca), następnie czeka ich starcie z Egiptem (19 czerwca), a na koniec być może mecz o 1. miejsce z Urugwajem (25 czerwca).

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Mistrzostwa świata 2018 - Rosja

NAJWIĘKSZY SUKCES NA MŚ: Faza grupowa - 1994, 2002, 2014; jako ZSRR - 4. miejsce (1966)

GWIAZDY REPREZENTACJI ROSJI: Igor Akinfjejew, Ałan Dżagojew, Fedor Smołow, Aleksandr Gołowin, Denis Czeryszew

TRENER: Stanisław Czerczesow

NASZA OCENA SZANS NA TYTUŁ: 1 proc.

W normalnych okolicznościach nie dawalibyśmy Rosji żadnych szans na tytuł, ale jak pokazał przykład Korei Południowej w 2002 roku na mistrzostwach świata w Korei Południowej (i Japonii), gospodarzom często pomagają ściany i sędziowie, a Rosjanie będą przecież mieli za sobą jeszcze wszechmocnego Władimira Putina. To oczywiście pół żartem, pół serio. Realnie rzecz ujmując, pozostanie trofeum w Rosji byłoby niemałym cudem.

Mistrzostwa świata 2018 - GRUPY

MŚ 2018 Rosja - KADRA, SKŁAD

Bramkarze: Igor Akinfiejew (CSKA Moskwa), Władimir Gabułow (Club Brugge, Belgia), Andriej Łuniow (Zenit Sankt Petersburg);

Obrońcy: Mario Fernandes (CSKA Moskwa), Władimir Granat (Rubin Kazań), Siergiej Ignaszewicz (CSKA Moskwa), Fiodor Kudriaszow (Rubin Kazań), Ilja Kutiepow (Spartak Moskwa), Andriej Siemionow (Achmat Grozny), Igor Smolnikow (Zenit Sankt Petersburg);

Pomocnicy: Denis Czeryszew (Villarreal, Hiszpania), Alan Dzagojew (CSKA Moskwa), Jurij Gazinski (FK Krasnodar), Aleksandr Gołowin (CSKA Moskwa), Daler Kuzjajew (Zenit Sankt Petersburg), Anton Miranczuk (Lokomotiw Moskwa), Aleksandr Samiedow (Spartak Moskwa), Aleksandr Jerochin (Zenit Sankt Petersburg), Jurij Żyrkow (Zenit Sankt Petersburg), Roman Zobnin (Spartak Moskwa);

Napastnicy: Artiom Dziuba (Arsienał Tuła), Aleksiej Miranczuk (Lokomotiw Moskwa), Fiodor Smołow (FK Krasnodar).

RadioZET.pl/KS