Zamknij

Arabia Saudyjska

Krzysztof Sobczak
01.05.2018 12:00
Arabia Saudyjska

Kadra Arabii Saudyjskiej na mistrzostwa świata 2018 niewiele mówi nawet wytrawnym znawcom futbolu. Opiera się głównie na graczach z rodzimej ligi, która - umówmy się - do najsilniejszych nie należy. Zobacz, kto znalazł się w kadrze tej reprezentacji na mundial w Rosji, jak wygląda grupa Arabii na MŚ 2018 i z kim zagra. Arabia Saudyjska - skład, mecze, terminarz MŚ 2018.

Zagłosuj

Czy Arabia Saudyjska wyjdzie z grupy MŚ 2018?

Liczba głosów:

Arabia Saudyjska - skład na MŚ 2018: Arabia Saudyjska, podobnie jak Polska, powraca na mistrzostwa świata po 12-letniej przerwie. Będzie to piąty występ tej drużyny na mundialu. Największy sukces osiągnęła w 1994 roku awansując do 1/8 finału. W pokonanym polu pozostawili wówczas Belgię i Maroko.

MŚ 2018: kadra reprezentacji Arabii Saudyjskiej

Najważniejszą i najbardziej znaną postacią w tej reprezentacji jest... trener, były reprezentant Hiszpanii Juan Antonio Pizzi, który w przeszłości prowadził m.in. Valencię oraz drużynę narodową Chile. A na boisku? Niemal wszyscy gracze występują w rodzimej lidze, ale są wyjątki. Fahad Al-Muwallah jest w Levante, Salem Al-Dawsari w Villarreal, a Yahya Al-Shehri w Leganes. Przy czym czasownik "jest/są" w tym przypadku jest kluczowy, bo rzadko zasiadają choćby na ławce rezerwowych.

Arabia Saudyjska wraz z Rosją otworzy mundial 14 czerwca. Potem będą jeszcze spotkania z Urugwajem (20 czerwca) oraz z Egiptem (25 czerwca).

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Mistrzostwa świata 2018 - Arabia Saudyjska

NAJWIĘKSZY SUKCES NA MŚ: 1/8 finału - 1994

GWIAZDA REPREZENTACJI ARABII SAUDYJSKIEJ: Juan Antonio Pizzi (trener)

TRENER: Juan Antonio Pizzi

NASZA OCENA SZANS NA TYTUŁ: 0 proc.

Wartość całej drużyny narodowej wynosi mniej więcej tyle, na ile wyceniany jest obecnie rezerwowy West Bromwich Albion Grzegorz Krychowiak (20 mln euro). Można powiedzieć, że pieniądze nie grają, ale na pewno świadczą o sile i potencjale drużyny. Naszym zdaniem to najsłabszy zespół w turnieju i sukcesem będzie jeden punkt. Gdyby zdobyła mistrzostwo świata, mielibyśmy coś na kształt połączenia armagedonu z apokalipsą.

Mistrzostwa świata 2018 - GRUPY

MŚ 2018 Arabia Saudyjska - KADRA, SKŁAD

Bramkarze: Mohammed Al-Owais, Yasser Al-Musailem (obaj Al-Ahli), Abdullah Al-Mayuf (Al-Hilal)

Obrońcy: Mansoor Al-Harbi, Motaz Hawsawi (obaj Al-Ahli), Yasser Al-Shahrani, Mohammed Al-Breik, Osama Hawsawi, Ali Al-Bulaihi (wszyscy Al-Hilal), Omar Hawsawi (Al-Nassr)

Pomocnicy: Abdullah Al-Khaibari, Hattan Bahebri (obaj Al-Shabab), Yehya Al-Shehri (Leganes), Fahad Al-Muwallad (Levante), Salem Al-Dawsari (Villarreal), Abdulmalek Al-Khaibri, Abdullah Otayf, Salman Al-Faraj, Mohamed Kanno (wszyscy Al-Hilal), Taiseer Al-Jassim, Houssain Al-Mogahwi (obaj Al-Ahli)

Napastnicy: Mohammad Al-Sahlawi (Al-Nassr), Muhannad Assiri (Al-Ahli)

RadioZET.pl/KS