Kolejna reprezentacja zainteresowana Stefanem Horngacherem

Andreas Nicolaides
22.02.2018 10:24
Stefan Horngacher
fot. East News

Trener Stefan Horngacher będzie mógł przebierać w ofertach. Jego kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim wygasa wraz z końcem tego sezonu. Biało-czerwoni oczywiście chcą go przedłużyć, ale do porozumienia wciąż daleko.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od dłuższego czasu mówi się, że trenera polskiej kadry bardzo chcieliby zatrudnić Austriacy, którzy w tym sezonie wpadli w głęboki dołek. Na IO 2018 w Pjongczangu ich drużyna nawet nie zbliżyła się do strefy medalowej. W słabej formie jest lider zespołu - Stefan Kraft, który jeszcze w zeszłym sezonie zdobywał złote medale MŚ i wygrywał Puchar Świata, a Gregor Schlierenzauer rozważa zakończenie kariery. Lekarstwem na wszystkie problemy ma być właśnie zakontraktowanie Horngachera.

Stefan Horngacher trenerem reprezentacji Niemiec?

Ten może jednak obrać zupełnie inny kierunek. Zainteresowani jego zatrudnieniem są bowiem też Niemcy. Jak informuje "Sport Bild", Werner Schuster, który prowadzi niemiecką kadrę od 2008 roku, nie zamierza przedłużać wygasającego po sezonie 2018/2019 kontraktu. Być może więc - gdyby Horngacher był zainteresowany pracą w Niemczech - przedłuży kontrakt z polską federacją o jeszcze jeden sezon, a potem przeniesie się za naszą zachodnią granicę.

RadioZET.pl/AN