Stefan Horngacher dostał propozycję przedłużenia kontraktu

Krzysztof Sobczak
23.02.2018 08:05
Stefan Horngacher i Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Stefan Horngacher otrzymał ofertę przedłużenia kontraktu o 4 lata, do kolejnych zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie - poinformował dyrektor polskiej kadry skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich Adam Małysz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek skoczkowie wrócili do kraju z Pjongczangu, gdzie wywalczyli dwa medale - indywidualnie po złoty krążek sięgnął Kamil Stoch, a drużyna w składzie Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot i Stoch cieszyła się z brązu. Po tych sukcesach natychmiast pojawiły się spekulacje na temat kontraktu Stefana Horngachera, który wygasa z końcem tego sezonu.

Zobacz także

- Rozmawiałem już o tym w Pjongczangu z Apoloniuszem Tajnerem i Adamem Małyszem. Nie wszystko jest jeszcze w stu procentach jasne, ale pracujemy nad tym... Musimy jeszcze o tym pomyśleć, parę razy porozmawiać i po ostatnich zawodach Pucharu Świata w Planicy z pewnością zapadnie ostateczna decyzja - powiedział austriacki szkoleniowiec.

Nieco więcej szczegółów zdradził Adam Małysz.

- Kontrakt Stefana obowiązuje do końca sezonu, a prezes Tajner zaproponował mu opcję jego przedłużenia o kolejne 4 lata. Na razie trwają rozmowy i po Planicy wszystko się wyjaśni. Mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć porozumienie - podkreślił były znakomity skoczek.

W mediach pojawiły się plotki, że Horngachera chętnie zatrudniliby Niemcy oraz Austriacy.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS