Zamknij

To jest prawdzwy kolega! Piękny gest Stocha wobec Żyły na Okęciu [FOTO]

Mikołaj Pietraszewski
22.02.2018 15:14
Skoczkowie
fot. Marek Dybas/East News

Chociaż Piotr Żyła nie wystąpił w żadnym z konkursów w Pjongczang, może czuć się pełnoprawnym członkiem drużyny. A nawet, jeśli miał co do tego wątpliwości, rozwiał je sam Kamil Stoch.

Polscy medaliście w skokach narciarskich wrócili wczesnym popołudniem do Polski. Tłumy wiwatowały na ich cześć w terminalu przylotów na warszawskim Okęciu. Wśród nich byli dziennikarze, przedstawiciele władz i mnóstwo kibiców.

Zobacz także

W pewnym momencie zaczęli pozować fotoreporterom wraz ze zdobytymi przez siebie medalami. I tu należy wspomnieć o pięknym geście, jaki wykonał Kamil Stoch wobec Piotra Żyły. Przypomnijmy: popularny skoczek pojechał do Korei jako rezerwowy, ponieważ w ostatnich tygodniach przed igrzyskami znacznie obniżył formę. Mimo, iż przewidywano, że wskoczy do turniejowej czwórki w przynajmniej jednym z konkursów, ostatecznie nie wystąpił w żadnym z trzech.

Oznacza to, że formalnie nie przysługuje mu medal. Ale Stoch postanowił mu chociaż do zdjęcia udostępnić swój brąz zdobyty w drużynie, samemu pozując ze złotym krążkiem za zwycięstwo na dużej skoczni. I to się właśnie nazywa klasa!

RadioZET.pl/MP