Walczyły dzielnie, ale niestety...Polki bez medalu w biathlonie!

Mikołaj Pietraszewski
22.02.2018 13:38
Biathlon

Walczyły naprawdę dzielnie, przez chwilę nawet prowadziły, długo utrzymywały się w czołówce, ale niestety, medalu nie zdobyły. Polskie biathlonistki - Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska - zajęły 7. miejsce w sztafecie 4x6 km i wyjadą z Korei Płd. bez upragnionego medalu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku!

Pierwsze miejsce zajęły Białorusinki, drugie Szwedki, trzecie Francuzki. Sensacją jest na pewno brak medalu dla faworyzowanych Niemek.

Mimo karnej rundy, którą na trzeciej zmianie musiała pokonać Guzik, Polki były na prowadzeniu, gdy na trasę wybiegła uznawana za najlepszą w polskiej ekipie Nowakowska. Prawdopodobnie ostatni występ na olimpiadzie w karierze 31-letniej zawodniczce się nie udał. Wprawdzie nie musiała pokonywać karnej rundy, ale aż pięciokrotnie dobierała amunicję. Ostatecznie do triumfatorek biało-czerwone straciły 43,6 s.

W składzie Białorusinek na ostatniej zmianie pobiegła Daria Domraczewa, która wywalczyła czwarte olimpijskie złoto w karierze. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła przed czterema laty w Soczi. W 2010 roku w Vancouver miała brąz, a w Pjongczangu zajęła także drugie miejsce w biegu na dochodzenie na 12,5 km.