Brązowy medalista z Pjongczang podejrzewany o doping

Maciej Walasek
18.02.2018 14:11
Brązowy medalista z Pjongczang podejrzewany o doping
fot. PAP/EPA

W organizmie medalisty z igrzysk olimpijskich wykryto meldonium. Informację przekazał rosyjski serwis "Sport Express".

IO 2018 PJONGCZANG - TERMINARZ, PROGRAM

U brązowego medalisty w curlingu Aleksandra Kruszelnickiego wykryto meldonium. Sam zawodnik jest bardzo zaskoczony wynikiem kontroli.

- Nic o tym nie wiem - miał skomentować wynik badania rosyjski curler. Także jego trener wspomniał, że nie zna rezultatu testu. Z kolei rzecznik światowej federacji curlingu powiedział agencji prasowej dpa, że sprawdzają sprawę.

Zobacz także

- Jeden z testów dopingowych dał podejrzany wynik, znaleziono ślady meldonium. Na razie nie wiadomo, jakie będą konsekwencje dla zawodnika. W tej chwili sprawę wyjaśnia komisarz dopingowy – podaje portal.

Badanie próbki B ma zostać przeprowadzone w poniedziałek.

Meldonium figuruje na liście substancji zakazanych od 1 stycznia 2016 roku. Wcześniej był często używany do wspomagania przez sportowców, zwłaszcza rosyjskich.

Z powodu zorganizowanego procederu dopingowego podczas igrzysk w Soczi cztery lata temu Rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony, a reprezentacja tego kraju została wykluczona z zawodów w Pjongczangu. MKOl dopuścił do startu imiennie 169 sportowców z Rosji "bez historii dopingowych", którzy występują pod flagą olimpijską.

RadioZET.pl/Onet, PAP/MW