Zbigniew Boniek stanął w obronie olimpijczyków z Pjongczangu [WIDEO]

14.02.2018 17:15

Zbigniew Boniek stanął w obronie polskich olimpijczyków z Pjongczangu, którzy po sześciu dniach rywalizacji wciąż nie zdobyli ani jednego medalu. — Naprawdę liczyliście na medale? — pyta prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zbigniew Boniek fot. Twitter/screen
Zagłosuj

Czy uważasz, że polscy sportowcy spisują się w Pjongczangu poniżej oczekiwań?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

— Widzę, że wszyscy narzekają na sportowców, olimpijczyków, wszyscy zrobiliby wszystko lepiej, populizm dziennikarski i krytyka totalna, więc mam pytanie — zaczął Boniek, który na Twitterze opublikował krótki filmik.

— W jakiej dyscyplinie żeśmy zawiedli? Oprócz dramatycznego konkursu skoków, który może się przydarzyć, naprawdę liczyliście na medale w innych dyscyplinach? Dlaczego, z jakiej przyczyny, z czego one wynikały? — pyta prezes PZPN.

Po sześciu dniach zmagań w Pjongczangu biało-czerwoni wciąż są bez medalu. Najbliżej byli skoczkowie — Stefan Hula i Kamil Stoch — którzy po pierwszej serii konkursowej na skoczni normalnej zajmowali dwie czołowe lokaty. Ostatecznie ukończyli rywalizację na 4. i 5. miejscu. Poza nimi lokatę w najlepszej dziesiątce udało się wywalczyć tylko panczenistce Natalii Czerwonce, która była 9. w biegu na 1500 m.

RadioZET.pl/KS

Oceń