13. dzień IO 2018 pod znakiem drużynowych startów. PROGRAM na środę

Andreas Nicolaides
21.02.2018 10:10
Pjongczang 2018
fot. PAP/EPA

IO 2018 - program, terminarz na środę. W środę Polacy zaprezentują się w trzech startach drużynowych podczas igrzysk w Pjongczangu. Biegacze narciarscy Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec oraz Maciej Staręga i Dominik Bury wystąpią w kwalifikacjach sprintu, a łyżwiarki szybkie powalczą o siódmą lokatę. Zobacz dokładny kalendarz Pjongczang 2018.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kowalczyk i Jaśkowiec wystąpią w drugiej serii eliminacyjnej, która rozpocznie się o godz. 9.25 czasu polskiego. Staręga i Bury również wystartują w drugim biegu kwalifikacji, który rozpocznie się 50 minut później. Finały w obu sprintach drużynowych techniką dowolną odbędą się tego samego dnia.

Cztery lata temu w Soczi Polki startowały w tej konkurencji - ale techniką klasyczną - w takim samym składzie i zajęły wówczas piąte miejsce. Z kolei Maciej Kreczmer i Staręga odpadli w eliminacjach.

W ponurych nastrojach w ostatnich dniach są polskie panczenistki. W poniedziałkowym ćwierćfinale drużynowych zmagań Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka uzyskały ósmy, najgorszy czas w stawce. Pierwsza z zawodniczek wyraźnie osłabła na ostatnim okrążeniu.

IO 2018 PJONGCZANG - PROGRAM NA ŚRODĘ

Wszystkie trzy na koncie mają srebro wywalczone w tej konkurencji w Soczi (Czerwonka wystąpiła wówczas w ćwierćfinale i półfinale, a w decydującym biegu zastąpiła ją Katarzyna Woźniak), a dwie pierwsze były też w składzie ekipy, która wywalczyła brąz w Vancouver (Czerwonka była rezerwową). Po nieudanym starcie w ćwierćfinale panczenistki dały ujście emocjom. Czerwonka publicznie krytykowała przygotowania i jedną z koleżanek.

- Myśmy dzisiejszego startu nie przegrały na lodzie. Myśmy go przegrały znacznie wcześniej. Myśmy go przegrały w szatni ... myśmy go przegrały, bo spędziłyśmy za mało czasu na budowaniu MOCNEGO ZESPOŁU. Na budowaniu zaufania, współpracy i pełnego oddania - napisała reprezentantka Polski na Facebooku.

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - PROGRAM STARTÓW

W środę biało-czerwone czeka walka o siódmą lokatę (g. 12.54), a ich przeciwniczkami będą reprezentantki Korei Południowej. Bachledę-Curuś zastąpi w składzie Karolina Bosiek, która we wtorek świętowała 18. urodziny.

Tego dnia w alpejskim zjeździe (godz. 3) zaprezentuje się Maryna Gąsienica-Daniel. W ostatnich dniach startowała już w supergigancie i slalomie gigancie, w których uplasowała się, odpowiednio, na 26. i 27. miejscu. W Korei czeka ją jeszcze występ w kombinacji (23 lutego).

W środę odbędą się jeszcze finały drużynowych zmagań panczenistów kobiet i mężczyzn, w ski crossie mężczyzn (narciarstwo dowolne) oraz dwa ostatnie ślizgi bobslejowych dwójek kobiet. Wyłonione zostaną także m.in. brązowe medalistki w turnieju hokeja na lodzie kobiet i półfinaliści męskich zmagań w tej dyscyplinie. W łyżwiarstwie figurowym rywalizację rozpoczną solistki, które zaprezentują się w programie krótkim.

KALENDARZ IO 2018 PJONGCZANG NA ŚRODĘ - 21 LUTEGO

POLACY

Narciarstwo alpejskie - 03.00 zjazd, K (Maryna Gąsienica-Daniel)
Narciarstwo dowolne - 6.35 ski cross, M
Biegi narciarskie - 11.00 sprint drużynowy, K i M (ew. Justyna Kowalczyk - Sylwia Jaśkowiec; Maciej Staręga - Dominik Bury)
Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 wyścig drużynowy, K i M - 12.54 (Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska)
Bobsleje - 12.40 dwójki, K - 3. i 4. ślizg
Hokej na lodzie - 08.40 mecz o 3. miejsce, K: Finlandia - Olimpijczycy z Rosji

 POZOSTAŁE KONKURENCJE

Snowboard - 01.30 big air, M - kwalifikacje
Łyżwiarstwo figurowe - 02.00 solistki - program krótki
Narciarstwo dowolne - 03.30 ski cross, M - kwalifikacje
Biegi narciarskie - 09.00 sprint drużynowy, K i M - kwalifikacje (Justyna Kowalczyk - Sylwia Jaśkowiec; Maciej Staręga - Dominik Bury)
Curling - 01.05 faza grupowa, K 06.05 faza grupowa, M
Hokej na lodzie - 04.10 ćwierćfinał, M: Czechy - USA 08.40 ćwierćfinał, M: Olimpijczycy z Rosji - Norwegia, 13.10 dwa ćwierćfinały, M Kanada - Finlandia, Szwecja - Niemcy

RadioZET.pl/PAP/AN