IO 2018: Za nami pierwsze treningi skoczków. Żyła przegrał z Kotem aż 0:3!

14.02.2018 14:50

Piotr Żyła po środowych treningach na dużej skoczni w Pjongczangu nie zbliżył się do składu na konkurs indywidualny i drużynowy. W bezpośredniej rywalizacji o miejsce w kadrze z Maciejem Kotem przegrał w każdym z trzech rozegranych treningów.

Maciej Kot fot. East News

IO Pjongczang 2018 - TERMINARZ, PROGRAM

Zagłosuj

Kto powinien znaleźć się w kadrze na konkurs na skoczni dużej?

W pierwszym treningu Żyła skoczył tylko 119 metrów, podczas gdy Kot 127,5. Różnica wynosiła aż 8,5 metra. W drugiej serii Kot wygrał minimalnie. Skoczył bliżej od Żyły o 2 metry (122,5), ale miał mniej odjętych punktów za wiatr. Trzeci trening to już lekka deklasacja. Maciej Kot poszybował na odległość aż 131,5 metra, a Żyła osiągnął zaledwie 117 metrów.

Po środowych treningach bliżej składu jest zdecydowanie Maciej Kot - zarówno na konkurs indywidualny jak i drużynowy, bowiem oba odbędą się na skoczni dużej. Jeśli wygrał rywalizację z Żyłą, to okaże się, że najsympatyczniejszego polskiego skoczka nie zobaczymy w żadnych oficjalnych zawodach. W poprzednim konkursie na skoczni normalnej także był poza kadrą.

Do Pjongczangu trener Stefan Horngacher zabrał pięciu zawodników (Stoch, Kubacki, Hula, Żyła i Kot). Trzej pierwsi wydają się być pewni miejsca w składzie. O ostatnie wolne walczą właśnie Żyła i Kot, bowiem w konkursie może wystartować maksymalnie czterech reprezentantów jednego kraju.

Wyniki środowych treningów:

RadioZET.pl/AN

Oceń