IO 2018: Kowalczyk i Jaśkowiec awansowały do finału sprintu drużynowego!

Andreas Nicolaides
21.02.2018 09:58
Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału sprintu drużynowego techniką dowolną w biegach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W drugim półfinale zajęły piąte miejsce - 16.35,19. Najlepsze były Amerykanki - 16.22,56.

Pjongczang: Kowalczyk i Jaśkowiec w finale sprintu

Pierwszy bieg był zdecydowanie wolniejszy. Bezpośredni awans wywalczyły Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Falla oraz Szwajcarki Laurien van der Graaff i Nadine Faehndrich (16.39,83).

W drugim do rozstrzygnięcia doszło na ostatniej, trzeciej zmianie. Rywalkom uciekły reprezentantki USA (Kikkan Randall, Jessica Diggins) i Szwecji (Charlotte Kalla, Stina Nilsson) oraz Olimpijki z Rosji (Natalia Niepriajewa, Julia Biełorukowa). Taka była też kolejność na mecie; rezultat Amerykanek - 16.22,56.

Kowalczyk i Jaśkowiec tylko na początku plasowały się na siódmej-ósmej pozycji. Później zajmowały nawet czwartą lokatę. Ostatecznie były piąte, ale z dobrym czasem 16.35,19, który dał im awans do finału.

Bezpośrednią kwalifikację uzyskały po dwa najlepsze duety. Stawkę finalistów uzupełniło sześć par z najlepszymi czasami.

Przed czterema laty na igrzyskach w Soczi w tej konkurencji, ale rozgrywanej techniką klasyczną, zwyciężyły Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg. Kowalczyk i Jaśkowiec zajęły piąte miejsce.

Finał sprintu drużynowego kobiet z udziałem Jaśkowiec i Kowalczyk na żywo o godz. 11.00. Relacja live online i wyniki na sport.radiozet.pl.