Klasyfikacja medalowa IO 2018: Polska wreszcie z medalem!

Andreas Nicolaides
17.02.2018 15:46
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Klasyfikacja medalowa IO 2018 Pjongczang wreszcie z udziałem reprezentacji Polski! Kamil Stoch zdobył w sobotę pierwszy krążek dla naszego kraju podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich - i to ten z najcenniejszego kruszcu. Jego złoto pozwoliło awansować Polsce na 17. miejsce w medalowej tabeli IO 2018.

IO 2018 PJONGCZANG - TERMINARZ, PROGRAM

Do tej pory biało-czerwoni nie mogli zaliczyć igrzysk olimpijskich do udanych. Dni mijały, a medali nie zdobywaliśmy, chociaż ta sztuka udawała się m.in. reprezentantom takich krajów jak Australia, Hiszpania czy Kazachstan.

Zobacz także

Na szczęście oczekiwań kibiców nie zawiódł Stoch, który  - tak jak cztery lata temu w Soczi - zdobył złoto. To pierwszy medal dla Polski, ale wierzymy, że nie jedyny. Już w poniedziałek czeka nas konkurs drużynowy, w którym Polacy będą jednymi z faworytów do zdobycia złota.

MEMY po zwycięstwie Kamila Stocha

Liderami klasyfikacji medalowej IO 2018 Pjongczang są Niemcy, którzy zdobyli 16 medali, w tym aż 9 złotych. Drudzy Norwegowie mają łącznie aż 21, ale tylko 7 złotych. Trzecia jest Holandia - 13 medali, w tym 6 złotych.

Klasyfikacja medalowa IO 2018:

A3

RadioZET.pl/AN