IO 2018: Niemcy liderami klasyfikacji medalowej, Polacy wciąż na zero

12.02.2018 17:41

W tabeli medalowej IO 2018 w Pjongczangu po 18 ze 102 finałów prowadzi reprezentacja Niemiec. Jej dorobek to cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe krążki. Polacy dotychczas nie stanęli na podium w Korei Południowej.

IO 2018: Niemcy liderami klasyfikacji medalowej, Polacy wciąż na zero fot. PAP/EPA

IO Pjongczang 2018 - TERMINARZ, PROGRAM

W poniedziałek Niemcy wzbogacili się o trzy medale, po jednym każdego koloru. Złoto w biathlonowym biegu na dochodzenie na 10 km zdobyła Laura Dahlmeier, najlepsza również w sprincie na 7,5 km dwa dni wcześniej. W niedzielę na 10 km najszybszy był z kolei Arnd Peiffer. Mistrzem olimpijskim został w Pjongczangu także skoczek narciarski Andreas Wellinger.

Najczęściej na podium stawali Norwegowie, przy czym w poniedziałek uzyskali dopiero drugi złoty medal - w skokach narciarskich najlepsza okazała się Maren Lundby. Poza tym Skandynawowie wywalczyli cztery srebrne i trzy brązowe krążki.

Najbliżej medalu spośród Polaków był skoczek narciarski Kamil Stoch, który w konkursie na normalnym obiekcie zajął czwarte miejsce. Stefan Hula był piąty.