IO 2018: Jessica Diggins utrze nosa Skandynawkom? Tylko ona może im wydrzeć medale

Krzysztof Sobczak
09.02.2018 15:09
Jessica Diggins
fot. Instagram/Jessica Diggins

Norweżki Marit Bjoergen, Heidi Weng, Ingvild Flugstad Oestberg, Szwedki Charlotte Kalla i w sprincie Stina Nilsson oraz Finka Krista Parmakoski - to one powinny rozdawać karty i rozdzielić między sobą medale igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Wydaje się, że jest tylko jedna zawodniczka, która może pokrzyżować plany Skandynawkom. To Amerykanka Jessica Diggins.

Zagłosuj

Czy Jessica Diggins zdobędzie w Pjongczang złoty medal?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

26-latka z Afton może żałować, że w Korei Południowej nie odbędzie się bieg na 5 km stylem dowolnym. Amerykanka jest specjalistką w tej konkurencji i praktycznie nigdy nie przegrywa. W tym sezonie jest jednak bardzo mocna również w sprintach, a przed wylotem do Pjongczang przechytrzyła Norweżki wygrywając na 10 km w Seefeld.

Zobacz także

Diggins jest też trzecią zawodniczką tegorocznego Tour de Ski, w którym jednak zabrakło m.in. Szwedki Kalli. W dwóch etapach stała na najniższym stopniu podium.

Specjalistka od stylu dowolnego

Realnie rzecz ujmując, Diggins ma szanse na trzy medale. Najgroźniejsza powinna być w sprincie drużynowym (21 lutego), w którym wraz z Kikkan Randall zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Val di Fiemme. Na pewno będzie się też liczyć na dystansie 10 km stylem dowolnym (15 lutego), w którym jest wicemistrzynią świata z Falun. Nadzieje na podium może mieć też na 15 km stylem łączonym (10 lutego).

Niestety (dla niej) sprint odbędzie się stylem klasycznym, w którym czuje się znacznie gorzej. Tutaj faworytką powinna być Szwedka Stina Nilsson.

IO Pjongczang 2018 - TERMINARZ, PROGRAM

Jessica Diggins zajmuje aktualnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed nią są tylko broniąca Kryształowej Kuli Norweżka Heidi Weng oraz jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg.

Zawodniczki rozpoczną zmagania w Pjongczang od biegu łączonego, który zaplanowano na 10 lutego. Początek o 8:15.

RadioZET.pl/KS