5. dzień IO 2018: Kowalczyk i Bródka nie poprawili wyniku, Polacy wciąż bez medalu

13.02.2018 15:00

Ani Justyna Kowalczyk, ani Zbigniew Bródka nawet nie zbliżyli się do strefy medalowej IO 2018 Pjongczang. Nasza biegaczka odpadła w ćwierćfinale sprintu, a łyżwiarz zajął dopiero 12. miejsce w wyścigu na 1500 metrów. Co oprócz tego wydarzyło się 5. dnia IO?

Justyna Kowalczyk fot. PAP/EPA

IO Pjongczang 2018 - TERMINARZ, PROGRAM

15:17

I tak kończymy relację z piątego dnia IO. Zapraszamy jutro!

15:16

Koniec meczu USA - Rosja. Wynik 5:0!

15:05

Bramka została jednak anulowana. Wciąż "tylko" 4:0.

15:02

W meczu USA - Rosja w hokeju kobiet już 5:0 dla Amerykanek.

14:31

Po dwóch tercjach Amerykanki prowadzą z Rosjankami 4:0.

14:16

W meczu hokeja kobiet Amerykanki prowadzą 3:0 z reprezentantkami Rosji.

14:14

Curling. Kanadyjczycy Kaitlyn Lawes i John Morris zdobyli złoty medal w turnieju par mieszanych.  W finale pokonali reprezentantów Szwajcarii 10:3.

13:48

Johannes Hoesflot Klaebo nie dał szans rywalom i został mistrzem olimpijskim w sprincie. Srebro wywalczył Federico Pellegrino, a brąz Alexander Bolszunow.

13:41

Ruszył finał sprintu panów!

13:38

Medaliści w wyścigu łyżwiarzy na 1500 metrów: złoto - kjeld Nuis (Holandia), srebro - Patrick Roest (Holandia), Min Seok Kim (Korea Płd.).

13:30

Nilsson ze złotem, srebro dla Falli, a brąz zdobywa Belorukova!

13:26

A już za chwilę finał sprintu pań!

13:26

Johannes Hoesflot Klaebo, Federico Pellegrino, Ristomatti Hakola, Oskar Svensson, Alexander Bolszunow i Paal Golberg - tę szóstkę zobaczymy w finale sprintu panów.

13:16

1.44,01 - z takim czasem Kjelda Nuisa prowadzi w rywalizacji łyżwiarzy.

13:09

Ruszył już Konrad Niedźwiedzki!

13:03

Jan Szymański za chwilę!

13:03

Zbigniew Bródka z czasem 1.46,31 jest czwarty. Medalu więc nie będzie.

13:00

Ruszył Zbigniew Bródka!

12:57

Niebawem rywalizację na 1500 metrów rozpoczną nasi łyżwiarze: Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki.

12:41

Zatem na ćwierćfinale Kamil Bury kończy swój start w sprincie. I tak brawa za niezły wynik!

12:40

Polak dociera do mety na 6. miejsce ze stratą ponad 15 sekund do zwycięzcy biegu - Włocha Pellegrino.

12:39

Niestety Bury spadł na ostatnie miejsce i traci ogromny dystans do rywali.

12:38

Polak zaczął słabo, ale teraz przesunął się na czwarte miejsce.

12:36

Przed nami ćwierćfinałowy bieg panów z udziałem Kamila Burego.

12:27

Niestety Kowalczyk dopiero piąta i nie awansuje do półfinału.

12:26

Zawodniczki wjeżdżają już na stadion. Polka walczy o jak najlepszy czas. Na dwójkę chyba nie ma szans.

12:26

Kolejny podbiegi i jest kolejny awans! Jest trzecia Polka!

12:24

Rusza teraz do ataku na podbiegu. I weszła na czwarte miejsce.

12:24

Niestety słabo zaczęła Polka. Jest na ostatnim miejscu.

12:23

Ruszyły!

12:23

Czas na bieg z udziałem Justyny Kowalczyk!

12:22

Belorukova i Weng awansują do półfinału.

12:18

Czas na czwarty ćwierćfinał!

12:16

Falk i Diggins w półfinale, Ringwald z czasem 3:13.76 wchodzi do dwójki szczęśliwych przegranych.

12:13

Trzeci bieg ćwierćfinałowy rozpoczęty!

12:11

Falla na czele, Caldwell druga - one są w półfinale. Trzecia Ingemarsdotter trzecia z czasem 3:14.58. Na chwilę obecną to ona obok Lampic jest teraz szczęśliwą przegraną.

12:07

Ruszył drugi ćwierćfinał!

12:05

Lampic trzecia z czasem 3:12.46. To może jej dać miejsce w gronie szczęśliwych przegranych. Przed nami jednak jeszcze cztery biegi.

12:04

Te dwie zawodniczki pewne awansu do półfinału.

12:04

Nilsson pewna pierwszego miejsca, ale kto będzie drugi? Parmakoski!

12:02

Nilsson na czele, przed chwilą na zjeździe jechała z prędkością prawie 30 km/h.

12:00

Ruszył pierwszy bieg!

11:58

Awans uzyskają także tzw. dwie szczęśliwe przegrane, czyli zawodniczki z miejsc 3 i 4 z najlepszymi czasami spośród wszystkich pięciu biegów.

11:57

Pobiegnie 30 zawodniczek - po sześć w każdym z pięciu biegów. Do półfinału awansują po dwie z każdego biegu z najlepszymi i czasami.

11:57

Za chwilę zaczynamy ćwierćfinały sprintu kobiet!

11:42

Coraz bliżej startu Zbigniewa Bródki (12.00) i Justyny Kowalczyk (ok. 12.20).

11:18

Qu Chunyu, Choi Minjeong, Sofia Proswirnowa, Kexin Fan, Elise Christie, Kim Boutin, Arianna Fontana i Yara Van Kherkhof - te zawodniczki zobaczymy w półfinale short tracku.

11:07

Trwa rywalizacja w łyżwiarstwie szybkim. Przed chwilą jechała Natalia Maliszewska. Niestety była ostatnia w swoim ćwierćfinale i odpada z zawodów.

10:53

Przypominamy, że dziś czeka nas jeszcze m.in. 1500 metrów łyżwiarzy z udziałem Zbigniewa Bródki. Jego start zaplanowano na 12.00.

10:45

Nie awansował niestety Maciej Staręga, który był 39.

10:45

Biegi panów za nami! Miłą niespodziankę sprawił nam Kamil Bury, który z 28. czasem awansował do ćwierćfinału!

10:21

Rozpoczęła się rywalizacja panów w sprincie. Czekamy na starty Polaków!

10:06

Zestaw ćwierćfinałów sprintu pań:

10:05

A już za kilka minut kwalifikacje w sprincie panów. Pobiegną w nich Maciej Staręga i Kamil Bury.

10:04

Ćwierćfinały rozpoczną się o godz. 12.00.

10:01

Polka pobiegnie w 5. - ostatnim ćwierćfinale!

09:59

W tej chwili trwa losowanie biegów ćwierćfinałowych. Za chwilę dowiemy się, w którym zobaczymy Justynę Kowalczyk.

09:52

A zatem koniec kwalifikacji. Do ćwierćfinału wchodzi Justyna Kowalczyk, która zajęła w eliminacjach 22. pozycję.

09:52

Przypominamy, że na starcie było 66 zawodniczek. Do ćwierćfinału wejdzie 30 z najlepszymi czasami.

09:47

Czas potrzebny do awansu to w tym momencie 3.24.02. Przypomnijmy, że Kowalczyk miała 3.20.00.

09:47

Jaśkowiec też słabo. Tylko 3:27:94 i brak awansu.

09:44

3.28.11 - to czas Eweliny Marcisz. Niestety nie da jej to kwalifikacji.

09:43

Czas potrzebny do kwalifikacji - 3.25.80.

09:42

Na trasie są już Jaśkowiec i Marcisz.

09:42

Przypomnijmy jednak, że to tylko kwalifikacje. Do finału jednak trzeba się najpierw zakwalifikować.

09:41

To daje jej na tę chwilę dopiero 21. miejsce.