IO 2018: Dobry występ Natalii Czerwonki, biathlonistki bez formy

12.02.2018 15:30

Natalia Czerwonka zajęła dziewiąte miejsce w olimpijskim wyścigu łyżwiarskim na 1500 m w Pjongczangu. To najlepszy jej indywidualny wynik w trzecim występie w igrzyskach. Znowu zawiodły biathlonistki, które w biegu pościgowym zajęły odległe miejsca. Zobacz, co działo się czwartego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Natalia Czerwonka fot. PAP/EPA

IO Pjongczang 2018 - TERMINARZ, PROGRAM

Czwarty dzień IO Pjongczang 2018 na żywo na sport.radiozet.pl.

Oprócz Czerwonki o medale w tej konkurencji rywalizowały Katarzyna Bachleda-Curuś i Luiza Złotkowska. Obie uplasowały się w drugiej dziesiątce - odpowiednio na 13. i 17. miejscu.

Biathlonistki ruszały do biegu pościgowego z ogromnymi stratami i nie były w stanie ich zniwelować. Weronika Nowakowska awansowała z 34. na 30. miejsce, ale biorąc pod uwagę tylko dwa pudła (jedno z lepszych strzelań w stawce), jej wynik należy uznać za słaby. Krystyna Guzik spadła z 28. na 36. lokatę, Monika Hojnisz była 43., a Magdalena Gwizdoń 50.

Grzegorz Guzik, jedyny polski biathlonista w biegu pościgowym, awansował z 59. na 56. miejsce.

Zobacz, co działo się trzeciego dnia. Poniżej pełny zapis relacji.

15:49

Tym akcentem kończymy dzisiejszą relację i zapraszamy na kolejne.

15:48

Koniec rywalizacji pań. Złoto dla Norweżki Maren Lundby, srebro dla Niemki Kathariny Althaus, a brąz dla Japonki Sary Takanashi.

15:08

Rozpoczęła się już seria finałowa.

14:53

Jesteśmy jeszcze winni wyniki z jazdy po muldach: Oto medaliści:

złoty – Mikael Kingsbury (Kanada)
srebrny – Matt Graham (Australia)  
brązowy – Daichi Hara (Japonia)

14:52

Tak wygląda klasyfikacja po pierwszej serii konkursowej pań.

14:50

Meldunek ze skoczni.

14:49

Życiowy wynik na trzecich igrzyskach osiągnęła Natalia Czerwonka, która ukończyła zmagania na 9. pozycji. Katarzyna Bahcleda-Curuś zajęła 13. miejsce, a Luiza Złotkowska 17.

14:48

Wszystko jasne: złoto dla Holenderki Ireen Wust, dla której to piąty złoty medal olimpijski. Srebro wywalczyła Japonka Miho Takagi, a brąz kolejna z Holednerek, Marrit Leenstra.

14:43

Przed ostatnią parą na podium trzy Holenderki: Wust przed Leenstrą i van Beek. W niej jest jednak rekordzistka świata, Heather Bergsma.

14:38

Marrit Leenstra wygrywa z Polką. Holenderka jest 2., a reprezentantka biało-czerwonych 10. Już wiemy, że najlepszą z Polek będzie w tych zawodach Natalia Czerwonka, która obecnie jest 6.

14:36

Katarzyna Bachleda-Curuś już na torze.

14:34

Ireen Wust obejmuje prowadzenie, co nie jest żadną niespodzianką. Na drugie miejsce spada Brittany Bowe.

14:29

Norweżka Ida Njatun spycha Natalie Czerwonkę z podium. Do końca zawodów pozostało jeszcze osiem panczenistek.

14:24

Wracamy do panczenistek. Na torze dziewiąta para, a w 12. zobaczymy Katarzynę Bachledę-Curuś.

14:23

Saneczkarstwo: W drugim ślizgu znacznie lepiej spisała się Natalia Wojtuściszyn, która zajęła 17. miejsce. Ewa Kuls-Kusyk była 22.

14:02

Informacja z curlingu. O złoto w rywalizacji par mieszanych Kanada zagra ze Szwajcarią. Finał we wtorek.

13:59

Złotkowska też przegrywa rywalizację w parze. Czeszka Zdrahalova jest na razie 5., a Polka 8. Przerwa na czyszczenie lodu.

13:56

Polka przegrała rywalizację z Amerykanką Brittany Bowe. Czas 1:57.85 daje jej na razie 3. miejsce. Bowe obejmuje prowadzenie z rezultatem 1:55.54. Teraz Luiza Złotkowska.

13:51

Właśnie rozpoczyna się konkurs skoków narciarskich kobiet na normalnym obiekcie. My jednak skupiamy naszą uwagę na łyżwiarstwie szybkim. Czas na Natalię Czerwonkę.

13:45

W sumie na starcie mamy 14 par. Po czterech prowadzi Japonka Nao Kodaira.

13:42

Na razie mamy czwartą parę.

13:40

Szybko przenosimy się na łyżwiarstwo szybkie. Za chwilę start trzech Polek: Oto plan:

7. wyścig: Natalia Czerwonka vs Brittany Bowe (USA)
8. wyścig: Nikola Zdrahalova (CZE) vs Luiza Złotkowska
12. wyścig: Marrit Leenstra (NED) vs Katarzyna Bachleda-Curuś

13:39

Grzegorz Guzik kończy zmagania na 56. miejscu, co oznacza awans o 3 lokaty. Polak sześć razy mylił się na strzelnicy.

13:34

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn: złoto dla Martina Fourcade'a (awans z 8. pozycji), srebro jednak dla Sebastiana Samuelssona (awans z 14.), a brąz dla Dolla (awans z 6.)

13:29

Na razie wszystko wskazuje na srebro Niemca Benedikta Dolla, a srebro dla sensacyjnego 20-letniego Szweda Sebastiana Samuelssona. Biegną razem.

13:27

Martin Fourcade czysto na czwartym strzelaniu. Mistrza olimpijskiego już znamy. Innym pozostaje walka o srebro i brąz.

13:25

Grzegorz Guzik z dwoma pudłami, w sumie pięcioma. Jest 59. Za nim Rumun Cornel Puchianu z czterema pomyłkami.

13:21

Wszystko wraca do "normy: - Fourcade był bezbłędny na trzecim strzelaniu i objął prowadzenie. Rywale pudłowali.

13:19

A Grzegorz Guzik jest 59. Na drugim strzelaniu jedno pudło.

13:18

Peiffer odzyskał prowadzenie, ale tuż za nim jest sześciu zawodników. To między nimi powinna rozstrzygnąć się walka o medale.

13:10

Patrzymy na biathlonistów. Po pierwszym strzelaniu Eberhard wyprzedził Peiffera. Wielki faworyt, Martin Fourcade, jest 6. Grzegorz Guzik dwa razy spudłował i jest ostatni.

13:08

Kanadyjczycy nie tylko świetnie jeżdżą na łyżwach, ale też mają wielkie serca. Oto przykład Meagan Duhamel, która uratowała dwa psy przed... zjedzeniem. Więcej TUTAJ.

13:01

Tymczasem rozpoczyna się rywalizacja biathlonistów w biegu na dochodzenie z udziałem Grzegorza Guzika. Polak ruszy na trasę przedostatni (59.).

12:56

- Nie radzę sobie w tych temperaturach - przyznała szczerze Weronika Nowakowska, która w biegu pościgowym zajęła 30. miejsce.

12:49

Zakończył się pierwszy przejazd saneczkarek. Ewa Kuls-Kusyk jest na 20. miejscu, natomiast Natalia Wojtuściszyn 29., a więc przedostatnia. Przed zawodniczkami jeszcze trzy przejazdy.

12:43

Za chwilę ruszy rywalizacja panczenistek na 1500 m z udziałem trzech Polek: Katarzyny Bachledy-Curuś, Luizy Złotkowskiej i Natalii Czerwonki.

12:28

Natalia Wojtuściszyn jest 19., czyli jak na razie ostatnia. Polka świetnie rozpoczęła, ale popełniła duży błąd w połowie ślizgu i potem nie była już w stanie odrobić strat.

12:18

Ewa Kuls-Kusyk po przejeździe 14 zawodniczek jest 11.

12:00

Rozpoczęła się rywalizacja pań w saneczkarstwie. Na starcie są dwie Polki: z numerem 14. Ewa Kuls-Kusyk i 19. Natalia Wojtuściszyn.

11:58

Tak zakończyła się rywalizacja biathlonistek. Wyniki TUTAJ.

11:00

Zakończył się mecz hokeistek ze Szwajcarii i Japonii - Helwetki wygrały 3:1.

10:40

Za pół godziny na trasę ruszą biathlonistki. Relację z tego startu znajdziesz TUTAJ.

10:34

Wrócimy jeszcze na moment do konkursu skoków narciarskich. Dużo się o nim mówi, głównie niestety w negatywnym kontekście. TUTAJ znajdziecie wypowiedzi Simona Ammanna i Adama Małysza.

10:06

W tej chwili niewiele się dzieje na olimpijskich arenach. Szwajcaria prowadzi w meczu hokeja kobiet ze Japonią 2:0. Przed zawodniczkami jeszcze trzecia tercja.

08:56

Tymczasem Karolina Riemen-Żerebecka, która musiała zrezygnować ze startu w igrzyskach ze względu na uraz kręgosłupa, jest już po operacji i nie traci dobrego humoru. Trzymamy za nią kciuki!

08:51

W tej chwili trwa spotkanie hokeja kobiet pomiędzy Japonią a Szwajcarią.

08:46

My z niecierpliwością będziemy czekać na zmagania biathlonistek, w których z dalekich pozycji atakować będą cztery Polki oraz panczenistek - w Pjongczangu po raz pierwszy zaprezentują się Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka oraz Katarzyna Bachleda-Curuś. Pełny program 4. dnia ZIO znajdziesz TUTAJ.

08:44

W konkursie drużynowym w łyżwiarstwie figurowym najlepsi okazali się Kanadyjczycy, którzy wyprzedzili Olimpijczyków z Rosji oraz Stany Zjednoczone.

08:42

W slopstyle'u tytuł z Soczi obroniła Amerykanka Jamie Anderson. Za nią uplasowały się Kanadyjka Laurie Blouin i Finka Enni Rukajarvi. Polki nie startowały.

08:41

Zaczynamy od przeglądu wydarzeń z nocy. A tu wciąż pogoda torpeduje zmagania alpejek i alpejczyków - tym razem przełożony został slalom gigant. Odbyły się za to finały slopstyle'u oraz drużynowej rywalizacji w łyżwiarstwie figurowym.

08:39

Witamy i zapraszamy na relację z czwartego dnia ZIO w Pjongczangu.

RadioZET.pl/MW/KS

Oceń