Zamknij

IO 2018: 169 Rosjan dopuszczonych do występu pod flagą olimpijską

Andreas Nicolaides
25.01.2018 18:00
IO 2018: 169 Rosjan dopuszczonych do występu pod flagą olimpijską
fot. PAP/EPA

Rosyjski Komitet Olimpijski poinformował, że 169 sportowców z tego kraju zostanie dopuszczonych do startu w zimowych igrzyskach w Pjongczangu (9-25 lutego) pod flagą olimpijską.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wiceprezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow przekazał dziennikarzom, że liderzy związków sportowych z tego kraju zostali pominięci na liście zaproszonych, przygotowanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl).

Rosyjski Komitet Olimpijski jest zawieszony na zimowe igrzyska w Pjongczangu, ale niektórzy reprezentanci tego kraju będą mogli startować pod flagą olimpijską. Takie kary wymierzono w związku z wielokrotnym łamaniem przepisów antydopingowych przez "Sborną" na igrzyskach w Soczi w 2014 roku i wykryciu przez komisję Richarda McLarena zorganizowanego procederu manipulacji wynikami Rosjan przez moskiewskie laboratorium antydopingowe.

TERMINARZ IO 2018 PJONGCZANG

Szefem komisji badającej instytucjonalny doping w Rosji jest były prezydent Szwajcarii Samuel Schmid. Komisji dyscyplinarnej MKOl przewodniczy Denis Oswald.

RadioZET.pl/PAP/AN