Zamknij

15. dzień IO 2018: Polskę reprezentować będą tylko panczeniści. Program na piątek

Krzysztof Sobczak
23.02.2018 08:00
Konrad Niedźwiedzki
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS / EASTNEWS

Tylko panczeniści będą reprezentować Polskę w piątek na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski rywalizować będą na 1000 metrów. Tego dnia rozegrane zostaną łącznie trzy finały oraz mecz o brąz w curlingu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zmagania w łyżwiarstwie szybkim zaplanowano na godzinę 11 czasu polskiego. Trudno spodziewać się sukcesu biało-czerwonych. W tym sezonie Pucharu Świata najwyższą lokatę zajął Kłosiński, który był 11. w styczniu w Erfurcie.

Zobacz także

Emocje bez Polaków

Wśród kandydatów do złotego medalu są przede wszystkim dominujący w tej dyscyplinie Holendrzy, m.in. Kai Verbij i Kjeld Nuis, ale szyki "Pomarańczowym" może pokrzyżować Havard Holmefjord Lorentzen. Norweg trzykrotnie stanął na podium w tym sezonie PŚ.

Ciekawie zapowiadają się półfinały męskiego turnieju hokeja na lodzie. O 8.40 Czesi zmierzą się z Olimpijczykami z Rosji, a o 13.10 mistrzowie z Soczi Kanadyjczycy zagrają z Niemcami, którzy niespodziewanie wyeliminowali wcześniej Szwecję.

Na 7.35 zaplanowano mecz o trzecie miejsce męskiego turnieju curlingu. Zagrają w nim Szwajcarzy oraz triumfatorzy trzech ostatnich olimpiad Kanadyjczycy, którzy niespodziewanie ulegli w półfinale Amerykanom.

Kobiety powalczą z kolei o awans do finału w tej dyscyplinie. Reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Japonią, a Szwecja - z Wielką Brytanią.

O godzinie 2 w nocy czasu polskiego rozpocznie się rywalizacja solistek w programie dowolnym w łyżwiarstwie figurowym, bez udziału Polek. Faworytką jest reprezentantka Olimpijczyków z Rosji Alina Zagitowa, która w programie krótkim pobiła rekord świata wynikiem 82,92 punktu. Druga jest jej rodaczka Jewgienia Miedwiediewa - 81,61, a trzecia Kanadyjka Kaetlyn Osmond - 78,87.

Również o 2 w nocy ma się rozpocząć 1/8 finału w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross. Miała w niej wystąpić Karolina Riemen-Żerebecka, ale z powodu kontuzji nie poleciała do Korei.

Szansę na zdobycie czwartego złotego medalu będzie miał francuski biathlonista Martin Fourcade. O 12.15 rozpocznie się rywalizacja sztafet 4x7,5 km bez udziału Polaków. Wydaje się jednak, że o złoty medal walczyć będą głównie Norwegowie i Niemcy.

Program i starty Polaków w igrzyskach w Pjongczangu:

piątek, 23 lutego (4 finały)
-----------------------------

Łyżwiarstwo figurowe - 2.00 solistki - program dowolny
Narciarstwo dowolne - 3.20 ski cross, K
Łyżwiarstwo szybkie - 11.00 1000 m, M (Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski)

Biathlon - 12.15 sztafeta 4x7,5 km, M

Curling - 7.35 mecz o 3. miejsce, M
                              Szwajcaria - Kanada

pozostałe konkurencje

Narciarstwo dowolne - 2.00 ski cross, K - kwalifikacje
Hokej na lodzie - 8.40 półfinał, M Czechy - Olimpijczycy z Rosji
                        13.10 półfinał, M Kanada - Niemcy
Curling - 12.05 półfinały, K
                              Korea Płd. - Japonia
                              Szwecja - W. Brytania

RadioZET.pl/PAP/KS