Zamknij

Dotkliwa porażka Polek z Francuzkami, biało-czerwone bez szans na ćwierćfinał

09.12.2021 22:37

Polskie piłkarki ręczne przegrały w czwartkowym meczu z Francją 16:26 w drugiej rundzie MŚ piłkarek ręcznych. Jednocześnie biało-czerwone szanse na awans do ćwierćfinału.

Polska - Francja na MŚ piłkarek ręcznych
fot. PAP

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w pierwszym meczu drugiej fazy MŚ mierzyła się z mistrzyniami olimpijskimi. W pierwszych minutach biało-czerwone nie odstawały rywalkom i wyszły na prowadzenie 3:2. W kolejnym fragmencie gry zaczęły popełniać sporo błędów, które Francuzki wykorzystywały, wyrabiając sobie sporą przewagę. W pewnym momencie Trójkolorowe prowadziły 12:6. Tylko dzięki Adriannie Płaczek rezultat nie był gorszy.

W drugiej części spotkania Polki zaczęły odrabiać straty. Po kilku udanych akcjach przewaga rywalek stopniała do czterech trafień dzięki skutecznym rzutom m.in. Magdy Balsam. Niestety, Francuzki nie dały możliwości zbliżenia się lub nawet na nawiązanie kontaktu.

MŚ piłkarek ręcznych: Porażka Polek z Francuzkami

Finalnie Polki uległy 16:26 i straciły szanse na awans do ćwierćfinału MŚ piłkarek ręcznych. W sobotę biało-czerwone podejmą Słowenię.

Polska - Francja 16:26 (9:14).

We wcześniejszych czwartkowych meczach w tej grupie Rosja zremisowała ze Słowenią 26:26, a Serbia pokonała Czarnogórę 27:25.

RadioZET.pl