Wojciech Nowiński nie żyje. Polska piłka ręczna w żałobie

Maciej Walasek
13.06.2019 08:00
Wojciech Nowiński
fot. Instagram

Wojciech Nowiński nie żyje. Były doskonały trener piłki ręcznej i w ostatnich latach ekspert telewizyjny zmarł w wieku 70 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciech Nowiński urodził się 11 grudnia 1948 roku. W latach 1966-85 grał na parkietach w Polsce i we Francji. Po zakończeniu kariery zawodnika rozpoczął przygodę jako szkoleniowiec. Od 1996 roku był drugim trenerem reprezentacji Polski seniorów. Mimo to największe osiągnięcia święcił z młodzieżą, z którą w 1997 roku w Turcji na mistrzostwach świata zajął czwarte miejsce. Z kolei pięć lat później sięgnął z drużyną po mistrzostwo Europy. Wówczas w składzie grali: Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski czy Mariusz Jurkiewicz.

Później Nowiński pełnił rolę eksperta w TVP Sport. Dla Telewizji Polskiej komentował mecze reprezentacji Polski na wszystkich najważniejszych imprezach.

- Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Nowińskiego – cenionego komentatora sportowego, wykładowcy akademickiego, członka Rady Trenerów ZPRP, a wcześniej znakomitego szkoleniowca i zawodnika - napisano na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Polskiej Piłki Ręcznej.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/MW